CHP’de 56 İzmir delegesinden Kılıçdaroğlu’ya destek 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 56 kurultay delegesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yu desteklemek için imza topladı. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından açıklama yapan İl Başkanı Deniz Yücel, görüş birliği içerisinde olduklarını kaydetti.

POLİTİKA 11.03.2020, 21:04
CHP’de 56 İzmir delegesinden Kılıçdaroğlu’ya destek 

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi’nde 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak olan Büyük Kurultay öncesinde İzmir’de bulunan 56 kurultay delegesi Tarihi Havagazı’nda sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonrasında  İzmir’de bulunan 56 kurultay delegesi ortak bir açıklamanın altına imza atarak Büyük Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde karar aldıklarını açıkladı. 
 Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, toplantıda Kurltay delegelerine kurultaya ilişkin bilgilendirmelerde bulunduğuna dikkat çekerek   “Toplantıda 31 Mart seçimleri ve 23 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin  yakalamış olduğu başarı göz önünde bulundurulduğunda Genel Başkanımızın, partimizin liderliğine devam etmesi konusunda bir görüş birliği bir mutabakat oldu. Genel Başkanımızın İzmir Kurultay Delegeleri tarafından genel başkan adaylığına önerilmesi konusunda imza topladık. Partimizin yetkili kurullarıyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.


YÜCEL’DEN HALİL ARDA AÇIKLAMASI

Gaziemir Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın AKP grubuna vermiş olduğu “kayyum” çıkışına ilişkin sorulan bir soruyu da yanıtlayan Deniz Yücel, Halil Arda’nın istifasının söz konusu olmadığını ifade etti. Halil Arda ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade eden Yücel, Arda’nın ifadeye çağrılmasının söz konusu olmadığını belirtti.  Yücel, şöyle konuştu:
 “CHP, her zaman kayyum uygulamasının karşısında. Bunun anti-demokratik olduğunu düşünüyoruz. Kaldı ki bir hukuçu olarak basına yansıyan hususlarında böyle bir uygulamaya yasal mevzuat çerçevesinde imkan vermediğini düşünüyorum . Ancak süreci takip edeceğiz. Bir soruşturma başlarsa başkanımız savunmasını, ifadesini verir. Biz her zaman belediye başkanımızın yanındayız

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?