CHP'li vekillerden STK turu

CHP İzmir milletvekilleri, İzmir'deki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili fikir alış verişinde bulundu.

POLİTİKA 01.03.2017, 11:11 01.03.2017, 11:30
CHP'li vekillerden STK turu

Referanduma kadar sürecek ziyaretlerde İzmir’in birçok STK’sına ulaşacak olan CHP’li vekiller, Anayasa değişikliği ile getirilmek istenen sistemi masaya yatırdı. İzmir Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ), İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (İZSİAD) misafir olan İzmirli vekiller, referandum çalışmalarını STK ziyaretleri ile sürdürdü.

CHP İzmir milletvekillleri Zekeriya Temizel, Aytun Çıray, Atilla Sertel, Mustafa Balbay, Tacettin Bayır ve Musa Çam’ın katıldığı ziyaretlerde STK başkanları ve yönetimiyle fikir alış verişinde bulunan vekiller, referandum sonucu ile gelecekte tüm yurttaşları nelerin beklediğini anlattı. Konuşmalarında referandum ile halka iki seçeneğin sunulduğuna ve bunun bir parti meselesi olmadığına vurgu yapan CHP’li vekiller, Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerini oylamanın büyük bir vebal olduğunu öne sürdüler.  Türkiye Cumhuriyeti’nin rejiminin 94 yıldır bu ülkeyi dimdik ayakta tutan en önemli sistem olduğunu belirten milletvekilleri, gelecekte de Cumhuriyet rejiminin dimdik ayakta kalması gerektiğine vurgu yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?