CHP'li Sındır, "Hangi kanunu istediler de çıkaramadılar"

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ve partililer tarafından karşılandı.

POLİTİKA 25.02.2017, 13:34 25.02.2017, 13:42
CHP'li Sındır, "Hangi kanunu istediler de çıkaramadılar"

İzmir'in Ödemiş'te partililerle buluşan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, 15 yıldır tek başına iktidarda olan partinin ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiğini öne sürerek, "Her istediklerini yaptılar, hangi kanunu istediler de çıkaramadılar? Her türlü yetki elinizdeydi de neden terörü çözemediniz" diye konuştu. 

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ve partililer tarafından karşılandı. Başkan Nazan Dönmez, 16 Nisan'daki referandumda Ödemiş'ten güçlü bir 'hayır' çıkacağını belirterek "Biz kadınlar bu işe inandık. Başaracağımıza inancımız tamdır. Hedefimiz Ödemiş'teki sandıklarda yüzde 70 hayır oyu çıkarmaktır. Bunun için gençlik kollarımız ve kadın kollarımız çalışmalarını sürdürüyor" dedi. CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ise, ülkenin geleceğini belirleyecek bir referandum, bir anayasa değişikliği süreci içerisine girildiğini dile getirdi. Sındır, "Sanki, ülkenin başka hiçbir sorunu yokmuş gibi, rejim değişikliği ile sistemle ilgili sorunumuz varmış. Onu düzeltelim derdine düştüler.15 yıldır bu ülkeyi idare eden kimdir? 'Koalisyon olursa, istikrar olmaz' diyerek tek başlarına iktidara geldiler. 15 yıldır istediklerini yaptılar, hangi kanunu istediler de çıkaramadılar? Memleketin hali ortadadır. Hepimizin ortak malı olan kurumları varlık fonuna devrettiler. Türkiye şu anda uçurumdan düşmesin diye pamuk ipliğine tutunuyor. Terör iktidara geldiklerinde bitmek üzereydi, şimdi IŞİD ve FETÖ de var. Daha kim bilir bunların içerisinde neler türeyecek? Terör örgütleri elini kolunu sallayarak ülkenin her köşesinde kol geziyor. O zaman sormak lazım, her türlü yetki elinizdeydi neden çözmediniz? TBMM çatısı altında muhalefet partileri de size her türlü desteği vermeye söz vermişti. Bunların amaçları 'Türkiye'yi bu hale getiren biz değiliz de, sistem' algısı oluşturmaktır. Bu aşamadan sonraki hedefleri nedir bilemeyiz" dedi. 

Varlık fonunun, dünyanın her yerinde devletin fazla gelirini değerlendirilmek üzere kanuna dayalı oluşturulmuş bir fon olduğunu belirten CHP'li Sındır, "Türkiye'de bütçe devamlı açık veren bir bütçedir. Hani otoban, bölünmüş yollar, köprüler yapılıyor ya, bunlar bütçe açığında gelinen sondur. Türkiye'de bütçe açığı varken, hepimizin malını varlık fonuna devredip ipotek gibi değerlendirerek, finansman yaratmak istiyorlar. Hatta referandumun finansmanını da buradan karşılayacaklar. Yarın bir gün, ipotek altına alınmış bu değerlerimizi eğer o kredi ödemelerini yapamazsak yitireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği tek bir kişinin eline bırakılamaz. Ülke böyle bir maceraya sürüklenemez" diye konuştu. 

Sındır daha sonra İlçe Başkanı Nazan Dönmez ile birlikte Birgi Mahallesi'ni ziyaret etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
31°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?