CHP'li Böke: Devlet düzeni sağlamalı

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'nın ardından partinin yeni sözcüsü Selin Sayek Böke açıklama yaptı.

POLİTİKA 27.01.2016, 16:58 27.01.2016, 17:21
CHP'li Böke: Devlet düzeni sağlamalı

Selin Sayek Böke'nin açıklamasından satır başları;

CHP toplumsal barışın siyasal zeminde inşaasını savunuyor. Meclis'te kurulması için verdiği Toplumsal Uzlaşma Komiyonu neden hala kurulamıyor. Kamu düzeni sağlanmalı. Kamu düzenini devlet sağlamalı ve hukuka uymalıdır.

"HUKUK KURALLARI AYAKLAR ALTINA ALINMIŞTIR"

Hukuk devletini koruyacağına yemin etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanı hukuk devletin çiğnenmesini söylemiştir. Dünkü Kaymakamlar toplatısında açık açık söylemiştir. Cumhurbaşkanı ettiği yemine de uymalıdır. Kaymakamlara mevzuatlara uymayın diyen yaklaşım hukuk kurallarını ayaklar altına almaktır. Gelinen noktada yapılması gereken, Cenevre'de Türkiye'nin sağlıksız Suriye politikasından vazgeçmelidir.

"MERKEZ BANKASI FİYAT İSTİKARARI SAĞLAMALI"

Ekmeğe zam geldi İstanbul ve Ankara'da fiyatlar arttı. Peki gelirimiz arttı mı? Türkiye çok kötü yönetiliyor. Ekmeğin fiyatı artarken cebimize gelen gelir artmadı. Dün Ocak ayı enflasyon rakamları açıklanırken Merkez Bankası'nın kafası karışık. Merkez Bankası'nın bize sunduğu hedef yüzde 5, hedefi tutturamayan bir Merkez Bankası'yla karşı karşıyayız. Ben bir ekonomistim bu tablonun anlaşılmaz olduğunu ekonomist arkadaşlarıma söylemek istiyorum. Merkez Bankası fiyat istikrarını sağlamalıdır. Bu asgari ücretlerin artışına bağlanamaz.

"SAVAŞ SONLADIRILMALI VE TÜRKMENLER MASAYA OTURMALI"

Kırmızı çizgiler ifade eden hükümetin hiçbir renkte çizgisi yok. Eğer PYD terör örgütüyse o örgütün başkanını Ankara'ya çağırmak ne demektir? Savaşın sonladırılmasınıın yanında Türkmenlerinde masaya oturmasının altını çiziyoruz.

"SAVLA İLGİLİ BİRİM OLUŞTURULDU"

CHP Atatürk ilkelerine bağlı ve en büyük armağanıdır. CHP sorunları kendisi için karar veririr ve hareket edilir. Bu savla ilgili bir komisyon oluşturuldu ve konuyla ilgili açıklama yapılacaktır.

 

Gerçek Gündem

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?