CHP sözcüsü Öztrak'tan kritik atama açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

POLİTİKA 04.02.2019, 16:32 05.02.2019, 12:39
CHP sözcüsü Öztrak'tan kritik atama açıklaması

İZ GAZETE - CHP Sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Öztrak gazetecilerin "Belediye başkan adaylarının ataması konusunda takvim var mı? Bugün MYK'da gündeme geldi mi?" sorusuna "Gündemimizde bu husus yoktu. Alınan yetki çerçevesinde yapılacak atamaları konuşmadık." şeklinde cevap verdi. 

"OYLARIN BÖLÜNECEĞİ KANAATİNDE DEĞİLİM"

Öztrak ayrıca belediye başkanlığı için DSP'ye geçen partililerle ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı: "Bir partiden aday olamayınca diğer bir partiden aday olmak üzere parti değiştirmek milletimizin teveccüh ettiği bir tavır değildir. Buna tevessül edenlerin partimizin oylarını böleceği kanaatinde değilim. Milletimiz bugün aday olmadı diye partisini değiştiren yarın bize de hizmette sırtını çevirmez mi?" 

BAYRAKLI'DA NE OLACAK?

CHP'de henüz Bayraklı adayı açıklanmadı. Yaşanan gelişmeler arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bayraklı'nın da aralarında olduğu ilçeleri için yetkiyi kendi üzerine almıştı. İzmir gündeminde Bayraklı Belediye Başkan Adayları arasında, eski Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, kadın adayların azlığı nedeniyle tartışmalara katılan Songül Gök ve Murat Haluk Öncel yer alıyor.

Yorumlar (1)
Galip 1 yıl önce
Soruya bakin: "Bugun Belediye Baskan Adayi ATAMALARI yapildimi?" Yanit:" Bugun atamalari konusmadik" Bu nasil bir demokratik anlayis? Adaylarin atanmasi! ADAYLAR ATANMAZ ON SECIMLE BELiRLENIR! Utanc verici bir durum!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?