CHP'nin yerel seçim mimarı Başsoy'dan kritik İstanbul uyarısı: 'Her şey çok zor olacak'

CHP’nin yerel seçim kampanyasının mimarlarından Ateş İlyas Başsoy’dan sosyal medyadaki esprili paylaşımlar için kritik bir uyarı geldi. Abartılı şenlik havasını biran önce bitirmek gerektiğini dile getiren Başsoy, “Her şey 23 Haziran’dan sonra güzel olacak ama emin olun o güne kadar her şey çok zor olacak” dedi.

POLİTİKA 09.05.2019, 13:06
CHP'nin yerel seçim mimarı Başsoy'dan kritik İstanbul uyarısı: 'Her şey çok zor olacak'

İZ GAZETE - YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından sosyal medyada başlayan ve İstanbullulara ‘23 Haziran’da gelme’ çağrısı yapılan esprili dayanışma kampanyasına, CHP’nin yerel seçim mimarı Ateş İlyas Başsoy’dan kritik bir uyarı geldi. Kişisel sosyal medya hesabında ‘Her şey çok zor olacak’ görseliyle birlikte paylaşım yapan ve seçim tekrarının bayram havasına döndüğünü söyleyen Başsoy, “Evet dik durmak gerek ama ortada korkunç bir haksızlık olduğunu da unutmamak gerek. Şimdi çalışma ve kalp kazanma zamanı. AKP bu gücü kırmak için kim bilir neleri göze aldı, biz de bilmeden o değirmene su taşımayalım. ‘Yaptığımız muhalefet, muhalif olduğumuz şeyi güçlendiriyor mu, zayıflatıyor mu?’ Bu soruyu sormayı hiç unutmayalım” dedi.

İşte o paylaşımın tamamı şöyle:

"YSK aynı kararı onlar için verseydi; mesela 'CB seçiminde hile var, tekrarlanacak' deseydi, 40 yıllık mağduriyet çıkarırlardı... Kendileri için olunca camı çerçeveyi indirirler, ağıtlar yakarlar, yüz yıl sonra bile çocuklara “6 Mayıs’ı unutma” derlerdi... Peki biz de “moral”i biraz abartmıyor muyuz? Seçimin tekrarı adeta bayram havasına dönmedi mi? Adana’dan sonra bütün belediyelerin aynı “espri”yi yapması hoş belki... Evet dik de durmak gerek. Ama ortada korkunç bir haksızlık olduğunu unutmamak da gerek. Bu iş neşeli beyaz türkler “event”i gibi görünürse yandık. Bu “gezi coşkusu” bir yere kadar güzel, bir yerden sonra zorlayıcı. YSK sadece Bağdat Caddesi’ne değil, Alemdağ Caddesi’ne de haksızlık yapmadı mı? Ekrem İmamoğlu’na AKP seçmeni 1 milyon esnaf oy verdi. YSK’daki 7 kişi bu 1 milyon esnafa da hakaret etmedi mi? Bu abartılı şenlik havasını daha da abartmadan bitirmek gerek. Şimdi çalışma ve kalp kazanma zamanı. Kendi yankı odamıza çekilip makara yarıştırma zamanı değil. Bu haksızlığı herkese çok iyi anlatmalıyız. Yüzde 50 diğer yüzde 50 ile buluşmalı, kaynaşmalı, dertleşmeli. Bu kent hepimizin. Normal şartlarda İmamoğlu’nun yüzde 70 alması mümkün. AKP bu gücü kırmak için kim bilir neleri göze aldı, biz de yangına körükle gitmeyelim; bilmeden o değirmene su taşımayalım. (Yaptığımız muhalefet, muhalif olduğumuz şeyi güçlendiriyor mu, zayıflatıyor mu?) Bu soruyu sormayı hiç unutmayalım. Her şey 23 Haziran’dan sonra güzel olacak ama emin olun o güne kadar her şey çok zor olacak."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?