CHP'nin yeni MYK'sında görev yapacak o isimler kulislere yansıdı

CHP'ye 2019 yerel seçimlerinde kazanmasıyla delegenin desteğini alan Kılıçdaroğlu ve parti MYK'sının büyük çoğunluğunun yeni yönetimde de yer alacağı Ankara kulislerine yansıdı. Yeni MYK'da öne çıkan isimlerin başında ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun geliyor.  

POLİTİKA 04.08.2020, 17:51
CHP'nin yeni MYK'sında görev yapacak o isimler kulislere yansıdı

Cengiz Aldemir/İZGAZETE - 37. CHP Kurultayında Parti Meclisine giren ve yüksek oy alan isimlerden Faik Öztrak, Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek,, Orhan Sarıbal, Veli Ağbaba, Gamze Akkuş İlgezdi, Yunus Emre,Onursal Adıgüzel, Ahmet Akın, Bilim Kurulunda listede olan Fethi Açıkel ile MYK'da usun süre görev yapan isimlerden Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın gireceğine kesin gözüyle bakılıyor. 

Kılıçdaroğlu'nun yeni dönemde birlikte çalışmak istediği kadın adaylar arasında en güçlü ismin İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke olmak üzere, Bilim, Kültür ve Sanat Platformu listesinde olan Lale Karabıyık, Aylin Yaman ve Yaşar Seyman isimleri geliyor.
Yine eski RTÜK Üyesi ve Gazeteci Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un partinin basın ve iletişim işleriyle ilgili bir göreve getirileceği, Kılıçdaroğlu'nun kendi listesini delen isimlerden bir veya iki isme de yeni MYK'da görev vereceği ileri sürüldü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni oluşacak MYK'ya kendi seçim bölgesi olan İzmir'den sadece Selin Sayek Böke isminin geçmesi ise kulislerde, " Kılıçdaroğlu, CHP'nin kalesi İzmir'den milletvekili olmasına rağmen İzmir'e hiç ayrıcalık yapmaması İzmirlileri üzen bir karar olur. En az 3 isim MYK'da olmalıydı" şeklinde yorumlandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?