CHP'nin kurultay seçim sonuçları kesinleşti: İşte oluşan yeni kadro!

CHP’nin Ankara’da gerçekleşen ve sürprizlerle sona eren 37. Olağan Kurultayı’nın sonuçları kesinleşti. Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan sonuçlara göre Kılıçdaroğlu 1251 oyla yeniden genel başkan seçilirken Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Bilim Yönetim ve Kültür Platformu seçim sonuçları da kesinleşmiş oldu.

POLİTİKA 29.07.2020, 15:33 29.07.2020, 15:43
CHP'nin kurultay seçim sonuçları kesinleşti: İşte oluşan yeni kadro!

İZGAZETE - CHP’nin 2 gün süren 37. Olağan Kurultayı’nın Genel Başkan, Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Bilim Yönetim ve Kültür Platformu seçimleri kesinleşti. Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın onadığı sonuçlara göre Kılıçdaroğlu 1251 oyla yeniden genel başkan seçildi. Sonuçların onaylanması ile seçilen üyeler mazbatalarını aldılar.

PM için en yüksek oyu alan isim 982 ile Faik Öztrak olurken İzmir’den en yüksek oyu alan ismin 848 ile Rıfat Nalbantoğu olduğu kesinleşmiş oldu. YDK için en yüksek oyu alan isim ise kesin sonuçlara göre 796 ile İzmir Milletvekili Mahir Polat oldu. 

İşte kesinleşen sonuçlara göre CHP’nin yeni seçilen Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Bilim Yönetim ve Kültür Platformu üyeleri;

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?