CHP Menemen'den Serdar Aksoy açıklaması: İddialara açıklık getirmeden istifa etti!

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında CHP tarafından ihraç süreci başlatılmış Aksoy gelişmelerin üzerine görevinden istifa etmişti. Yaşananların ardından bu sabah gözaltına alınan Aksoy'un emniyetteki işlemleri sürerken CHP Menemen İlçe Örgütü konuya dair bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Aksoy'un iddialara açıklık getirmeden istifa ettiği vurgulandı.

POLİTİKA 20.11.2020, 15:10 20.11.2020, 15:21
CHP Menemen'den Serdar Aksoy açıklaması: İddialara açıklık getirmeden istifa etti!

İZ GAZETE - CHP Menemen İlçe Örgütü, Serdar Aksoy hakkında başlatılan ihraç süreci ardından Aksoy’un partiden istifa etmesi ve gözaltına alınmasının sonrasında bir basın açıklaması yayınladı. Serdar Aksoy’un kendisini savunmak ve iddialara açıklık getirmek yerine istifa etmeyi tercih etmesinin vurgulandığı açıklamada ilçe örgütünün hiçbir zaafiyete neden olmadan görevinin başında olduğu belirtildi.

CHP Menemen İlçe Örgütü’nün açıklaması;

''CHP, Atatürk’ün modernleşme devriminin yapı taşlarını oluşturan, altı ok ilkeleri ve demokrasinin evrensel kuralları ile sosyal demokrat bir kitle partisidir. Eş ve eşit bir yaşamı özgür birey çizgisinde adaleti, demokrasiyi, barışı ve emeği savunur.

31 Mart Yerel Seçiminde CHP, Millet İttifakı tercihi ile seçimlere girmiş, ülke genelinde üstün bir başarı sağlamıştır. Menemen bu başarı çizgisinde yerini almıştır.

CHP’nin her kademedeki seçilmişleri ‘parti kimliğine’, ‘parti aidiyetine’ ve ‘etik değerlerine’ sahip çıkarak halka hizmet ilkesi ile görev alırlar.

İDDİALARA AÇIKLIK GETİRMEDEN İSTİFA ETTİ!

Bu süreçte seçilen Menemen Belediye Başkanı ve Menemen Belediyesi ile ilgili bir süredir ciddi iddialar içeren şikâyetler partimizin yetkili kurulları tarafından incelenmiş ve 16.11.2020 tarihli MYK toplantısında Belediye Başkanı Kesin İhraç istemiyle ve tedbirli olarak YDK’ ya sevk edilmiştir. Ancak Belediye Başkanı kendisini savunmak, iddialara açıklık getirmek yerine 18.11.2020 günü CHP’den ‘İstifa’ etmeyi tercih etmiştir. Bu tarih itibari ile CHP üyesi değildir. Partimizle de bağlantısı yoktur. Yaşananlarla ilgili hukuki süreç ve yargı süreci devam etmektedir.

19 Ocak 2020 tarihinde yapılan ilçe kongresi ile göreve gelen CHP Menemen İlçe Yönetimi seçildiğinden bu yana partimizin ideolojisinden, etik değerlerinden taviz vermeden ‘parti aidiyeti ‘ ve ‘parti kimliği’ esası ile görevini yapmış, yapmaya devam etmektedir.

Genel Merkez /İl Başkanlığı/İlçe Başkanlığı hiyerarşisinde CHP Menemen İlçe Yönetimi, CHP Menemen Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte hiçbir zaafiyete mahal bırakmadan görevinin başındadır.

Menemen İlçe Başkanlığı olarak Örgütümüzle, Belediye Meclisi Üyelerimizle ve Menemenli hemşehrilerimiz ile Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırıncaya kadar durmaksızın yol almaya devam ediyoruz.''

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208