'CHP Menemen adayını değiştirmezse Tahir Şahin DSP'den aday olabilir'

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, TVDEN'de yayınlanan Günaydın Ege programında CHP Selçuk ve Menemen adaylarının son durumu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 30.01.2019, 11:14 30.01.2019, 14:13
'CHP Menemen adayını değiştirmezse Tahir Şahin DSP'den aday olabilir'

İZ GAZETE - Ümit Kartal bu sabah Günaydın Ege programında telefonla bağlanarak İzmir gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kartal ulusal çapta başlatılan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'le ilgili karşıt söylemlerin İzmir'de karşılığı olmadığını hatta İzmirlilerin Tunç Soyer'i çoşkuyla karşıladığını söyledi. 

Kartal, "Dün Tunç Soyer, Kocaoğlu ile makamında keyifli bir görüşme gerçekleştirdi ve İzmir kamuoyunda olumlu yankı buldu. Sonrasında eski İzmir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın kabrini ziyaret etti. Soyer, örnek sosyal belediyeciliği ile öne çıkan Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i de ziyaret edecek ve süreci onunla paylaşacak. Sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  İmamoğlu’nu ziyaret edecek. Soyer’in belediye başkanları ile başladığı tur çoşkuyla devam ediyor." dedi.

SELÇUK ADAYI YENİDEN BELİRLENEBİLİR

CHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel ile ilgili de konuşan Ümit Kartal Sengel ile ilgili "Selçuk ilçesi AKP tarafından yönetiliyordu. İttifak kapsamında CHP aday gösterdi. Fakat Parti Meclisinde (PM) 29 oya 30 oyla belirlendiği için tüzük gereği salt çoğunluk sağlanmadı ve MYK’da bunun yeniden gündeme geleceği, yeniden oylama yapılacağı söz konusu. Selçuk’ta başından beri aday belirleme süreci gergindi. Belirsizilik biraz daha sürecek. PM, 2 Şubatta toplanacak ve MYK’dan sonra yeniden belirlenecek" iddiasında bulundu.

MENEMEN ADAYI TARTIŞMA YARATTI

Dün İzmir gündeminde çok konuşulan Tahir Şahin ile bir telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Kartal, Şahin ile yaptığı konuşmayı şöyle aktardı; "Kendisiyle dün akşam telefonda görüştüm. Diyor ki, 'burada hata yapılmıştır ve Serdar Aksoy kazanamayacak bir isimdir. Ben 20 yıllık belediye başkanı olarak Tahir Şahin destek verdi ama kazanamadılar dedirtmemek için istesem de destek veremem. Ben destek versem de seçim burada kaybedilir. Bu hatadan dönülmezse Menemen’i kaybederiz. Yeniden aday olabilirim. Genç bir arkadaşı hazırlar bir dahaki dönemde en uygun aday belirlenir. Kesinlikle ben olacağım demiyorum, kazanacak bir aday olmalı, diğer aday adaylardan olan Ömer Güney ya da Kemal Elitaş'tan biri seçilmeli. Yoksa Menemen AKP'ye teslim edilecektir.' CHP Genel Merkezi kararını değiştirmezse Şahin, Sarıgül gibi DSP'den bağımsız aday olarak da çıkabilir. Tam olarak böyle demedi ama gözlemim bu şekilde. 2 Şubat’ta yapılan PM toplantısında Selçuk ve Menemen ile ilgili değişklikler olabilir."

Yorumlar (5)
menemenli 2 yıl önce
Geçmiş olsun, bu kafayla aday secimi yapılırsa Menemen AKP'nin. Ali Kemal elitaş gibi bir adayı kolayca harcadığınız için . AKP'liler şimdiden kutlamalara başladılar
Menemenli bir adam 2 yıl önce
CHP serdar aksoyu aday göstererek tarihi bir hataya imza atmıştır.
Bunun bedeli CHP Menemeni kaybedecektir!
%100 kaybedecektir.
Hür menmene 2 yıl önce
Tahir şahin 20senedir menemen e ne yapmış biri söylesin lütfen usulsüz bir şekilde ekmek üretimi yapıyor ucuza satıyor esnafın belini buktu pazarlar da zabıta ekipleri çay içmekten çöpçüler kahvede kağıt oynamaktan kalkmıyor çöpleri bile zor topluyor yolsuzluk aldı yürüdü belediyede koltuğunu bile icraya kaptıran bir adam aday olmamıştır şaşırmasın kimse
Ayşenur 2 yıl önce
Menemen serdara kalırsa akp kalir açık net sonra ver yandım yapmasinlar iş işten geçmeden parti tabanını bilen adaylar değerlendirilmelidir anket yapılmalıdır derhal
meneemnli 2 yıl önce
ali kemal elitaşı bel altı vurarak harcayan serdar aksoy menemeni akp kazanırsa nasıl hesap verecen bakalım
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?