CHP'li Serter sordu: İzmir Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Bakan Koca'ya, İzmir'de 2015'de temeli atılan Şehir Hastanesi'ne şimdiye kadar harcanan parayı, ne zaman biteceğini ve maddi zararlarını sordu.

POLİTİKA 30.06.2021, 13:14 30.06.2021, 13:18
CHP'li Serter sordu: İzmir Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?

Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP'li Serter, "İzmir'de 2015 'te temeli atılan ve 2021 'de biteceği belirtilen Şehir hastanesinin yapımına devam edilmektedir.Gama-Türkerler konsorsiyumunda gerçekleşen inşaatın ne zaman biteceği de merak konusudur. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda inşaatta çalışan işçilerin de maaşlarını alamadıkları kamuoyuna yansımıştır. Hastaneye ulaşımın bir başka problem noktası olduğu bilinmekle beraber İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bayraklı belediyesi sahil şeridinden Şehir hastanesine ulaşacak bir teleferik projenin de hayata geçirmek için çalışmalar sürdürdüğü bilinen bir gerçektir" dedi.

Şimdiye kadar ne harcandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ya, "Yap-İşlet-Devret Modeliyle yapıldığı bilinen söz konusu hastanenin devam eden inşaatı için 2015 'ten Haziran 2021 'e kadar olan süreçte ne kadar para harcanmıştır?"sorusunu yönelten CHP'li Serter, şu sorularında yanıt yanıt istedi:

Devletin kasasından toplam çıkacak miktar ne?

-Yap-İşlet-Devret modeliyle yapımı devam eden İzmir Şehir Hastanesi 'nin inşaatı ne zaman sona erecektir? Ve öngörülen açılış tarihi itibariyle devletin kasasından çıkacak toplam rakam ne kadar olacaktır?

- Bugüne kadar sağlık sistemi noktasında hastanenin açılmamış olmasının maddi zararları neler olmuştur?

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Abdurrahim 1 ay önce
Hocam, Çin 10 günde hastane yaptı. Bizimkisi 10 yıl sürecek, kalan sağlar bizimdir.
Saygılarımla
Günün Karikatürü Tümü
banner96
31°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?