CHP'li Selvitopu'ndan Karabağlar seçim bürosu açılışı

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Karabağlar Belediye Başkanı Adayı Muhittin Selvitopu, 3 mahallenin seçim bürosu açılışına katıldı.

POLİTİKA 06.03.2019, 12:04
CHP'li Selvitopu'ndan Karabağlar seçim bürosu açılışı

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar’ın Şehitler, Maliyeciler ve Metin Oktay mahallelerini kapsayan seçim ofisi, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, CHP Karabaglar İlçe Başkani Ali Ihsan Yıldız’ın da katılımıyla açıldı

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ve Mehmet Ali Çelebi’nin katılımıyla gerçekleşen açılışa, CHP Karabağlar ilçe yöneticileri, CHP Karabağlar meclis üyesi adayları,  partililer, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“BİZ İNSANIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK İÇİN ADAYIZ”

Açılışta konuşan Başkan Selvitopu, “Karabağlar’da büyük bir coşku var. Bu coşku 31 Mart’a kadar devam edecek. Bunu yaratacak olan sizlersiniz. 31 Mart’ta İzmir’de ve Türkiye’de güzel bir baharı hep birlikte karşılayacağız.” dedi.  Geçtiğimiz günlerde bir Bakan’ın İzmir’i ziyaret ettiğini ve konuşmasında ‘Biz belediyelere CEO atayacağız’ dediğini hatırlatan Selvitopu,  “Yani belediyeleri holding gibi yöneteceklermiş. Belediyelerin holding olmadığını,  yerel seçimde İzmir halkı, Karabağlar halkı öğretecek. Holdinglerde ne vardır? Kar vardır, kar hırsı vardır. Biz kar etmek için belediyelere aday değiliz. Biz insanımıza hizmet etmek için, sorunları çözmek için dertlere derman olmak için adayız.” diye konuştu.

“FAKİRİN FUKARANIN YANINDA OLACAĞIZ”

Derman belediyeciliğini bütün Karabağlar’a yayacaklarını belirten Selvitopu,  “Fakirin fukaranın yanında olacağız. Onların dertlerine ortak olacağız. Şu anda Karabağlar Belediyesi’nin yaptığı gibi biz fakir fukaranın yanındayız. Sosyal Destek Kartı vererek yanındayız. Onurluca o kartla alışveriş yapıyorlar. Sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği bir anlayışla bu hizmetleri yapıyoruz.1500 çocuğumuza eğitim desteği veriyoruz. Daha fazla çocuğumuza destek vereceğiz. Sosyal Destek Kartı alan aile sayısını arttıracağız. Semt merkezlerinin sayısını arttıracağız. Bunların içine kreşler açacağız. Örnek bir taziye evi yaptık. Bunları da yaygınlaştıracağız” dedi.

Rantçı anlayışa karşı olan bir yönetim anlayışı içerisinde olduklarını da ifade eden Selvitopu, Karabağlar’ı rantçılara teslim etmeyeceklerini,  eğer ortada bir rant varsa buraları hakkı olan yani Karabağlar halkına teslim edeceklerini açıkladı.

Selvitopu son olarak,  “Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Bir baharı hep birlikte karşılayalım. Çünkü bahar bizim toplumumuzda coşku ile karşılanır. Türkiye’yi bu ülkeyi kuranların arz ettiği noktaya taşımak için hep birlikte yol alalım. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının hayal ettiği Türkiye’yi daha ileriye taşımak için hep birlikte olalım. Mart’ın sonu bahar” diyorum.

"İZMİR'E BAHAR ŞİMDİDEN GELDİ"

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ise konuşmasında, “Bu yerel seçimler hepimiz için, geleceğimiz için, çocuklarımızın geleceği için aydınlanmanın başlangıcı olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’den yakacağı ışık tüm Türkiye’yi aydınlatacak. Bunda Karabağlar gibi yoğun nüfuslu ilçelerimizin payı daha da büyük olacaktır. Ben inanıyorum ki 5 yıldır Karabağlar’ı 7’den 70’e herkesi kucaklayan belediyecilik anlayışıyla yöneten başkanımız Muhittin Selvitopu’nu daha yüksek oyla yeniden o koltuğa oturtacaksınız. Karabağlar’a ve tüm İzmir’e bahar şimdiden geldi. Mart’ın sonunda baharın coşkusunu hep birlikte yaşayacağız” açıklamasını yaptı.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi da derman belediyeciliğinin önemine değindi. Asla karamsar olmadıklarını ve umut dolu olduklarını belirten Çelebi, “Çünkü umut, bu toprakların bitmek tükenmek bilmeyen türküsüdür. O nedenle direniş sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başkanımızı size emanet ediyorum” dedi.

18 SEÇİM BÜROSU AÇILDI

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise, CHP Karabağlar olarak 18 seçim bürosunun açılacağını belirterek,  kendilerini yalnız bırakmayan partililere ve  vatandaşlara yürekten teşekkür etti. Artık zamanın çalışma zamanı olduğuna değinen Yıldız, çalışmalarda kapı kapı dolaşarak daha yüksek bir oyla yerel seçimin kazanılacağını belirtti.

Konuşmaların ardından üç mahalleyi kapsayan seçim bürosu kurdele kesilerek açılışı yapıldı. Açılış sonrasında CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?