CHP'li Sandal: 'Kim ne dersin o demiryolunu yeraltına alacağız'

Bayraklı Kaymakamı Canan Hançer’i ziyaret eden Başkan Adayı Serdar Sandal, Nafiz Gürman ve Alpaslan mahallesi pazar yerini gezerek vatandaşla buluştu.

POLİTİKA 07.03.2019, 10:00
CHP'li Sandal: 'Kim ne dersin o demiryolunu yeraltına alacağız'

CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, 2009 yılında ilçe haline getirilen Bayraklı’nın önemli ihtiyaçlarından birinin de “Meydan sorunu” olduğunu belirtti. Sandal “Kim ne dersin o demiryolunu yeraltına alacağız ve Bayraklımıza çok güzel bir meydan kazandıracağız” dedi.

Sandal’ı evlerinde ağırlayan Bayraklılar’ın sofrasına konuk olan Sandal, Osmangazi’deki bir ev ziyaretinde ise Ozan Aşık Figani Uygur tarafından sazlı sözlü karşılandı. “Serdar Başkanım” aşıklaması ise ziyarete katılanları hem güldürdü hem neşelendirdi.Öz Sivaslılar Derneği, Balıkesirliler Derneği, TRAC Afet Haberleşme Derneği ve Erzurum Karayazılılar Derneği’ni de ziyaret eden Sandal şöyle konuştu: “Bayraklı’yı atalarımız 8 bin yıl önce kurmuş. Şimdi de Yeni Kent merkezi diyorlar. Ancak kent var, meydanı yok. Resmi törenlerde çelenk bırakılacak bir alanı yok. Kamu kurumları parça parça çeşitli yerlerde kirada. 8 bin yıllık tarihi olan Bayraklı’yı ayağa kaldıracağız. Bayraklı’yı Bayraklı’ya yeten bir kente dönüştürmeyi tasarlıyoruz. O demiryolunu yerin altına alacağız. Ayrıca Smyrna Meydanı olarak adlandırılan bölgeyi de yeniden tasarlayıp turizmin hizmetine sunacağız. Çok daha işlevsel hale gelecek” 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208