CHP'li Özkan'dan Yıldırım'a tepki: 'Sen çaldın'

Bir vatandaşın "Bu seçim neden iptal oldu?" sorusuna "Çok basit, çünkü çaldılar" şeklinde cevaplayan Binali Yıldırım'a Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'dan yanıt geldi.

POLİTİKA 13.05.2019, 15:54 Duygu Kaya
CHP'li Özkan'dan Yıldırım'a tepki: 'Sen çaldın'

İZ GAZETE- Geçtiğimiz günlerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itiraz başvurusu kabul edilerek, seçimin iptali ve yenilenmesine karar vermiş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran'da tekrarlanması kararlaştırılmıştı. Esenler'de katıldığı iftar programından çıkarken, bir vatandaşın "Bu seçim neden iptal oldu?" sorusuna "Çok basit, çünkü çaldılar" şeklinde yanıt veren Binali Yıldırım, bu videoyu Twitter hesabı üzerinden paylaşınca birçok vatandaşın tepkisini üzerine topladı. Binali Yıldırım'a bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan geldi.

‘SEN ÇALDIN’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Binali Yıldırım’ın videosunu alıntılayarak, “Sen çaldın. Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığını çaldın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner96
21°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü