CHP'li Özdemir'den eski AKP'li adaya tebrik

CHP'li Banu Özdemir AKP'den aday gösterilmedikten sonra bağımsız olarak seçimlere giren kadın aday Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'yı tebrik etti.

POLİTİKA 18.01.2019, 17:23 18.01.2019, 18:21
CHP'li Özdemir'den eski AKP'li adaya tebrik

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, Elazığ'ın Keban ilçesinin AKP'li belediye Başkanı Fethiye Atlı'nın partisi tarafından aday gösterilmemesinin ardından seçimlere bağımsız olarak girmesini sosyal medya üzerinden kutladı.

Elazığ'ın Keban ilçesi belediye başkanı Fethiye Atlı partisi tarafından 31 Mart 2019 tarihinde gerçekeleşecek yerel seçimlerde aday gösterilmeyince bağımsız olarak seçimlere girme kararı aldı. CHP'li Özdemir ise sosyal medyadan yaptığı açıklama ile kadınların siyaset sahnesinde yer almamasının altını çizerek, Atlı'yı cesaretinden dolayı tebrik etti.

Özdemir sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet Kendisi AKP'li bir ilçenin Belediye Başkanı. Siyaset yaptığımız kurumlar farklı olsa da, ortak paydamız' kadın' olmak. Kadınların siyasal ve toplumsal yaşamdaki yerine dair "söylem-eylem çelişkisinin" en çok yaşandığı yer Türkiye. Kendisini siyasi cesaretinden dolayı kutlarım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Partili 2 yıl önce
Sayın Özdemir e şırnak lazım . Kendi partili kadınlarımızda yapsın oylar bölünsün diyorsunuz. Sizler partili değilsiniz. Sizlerin bu düşünceleri partimize zarar veriyorsunuz. Demek ki sende aday adayı olup gösterilmessen bağımsız aday olacaksın. Partimizin myk kararlarına karşı çıkacaksın, sonra adalet kitabı yazacaksın, sen sadece rantçı bir partilisin
izmirspor 2 yıl önce
Bu ne şimdi haber mi, haber değeri nedir, kim için haber değeri var bunun? Biri tweet atmış bu mu şimdi haber?, merak eden taymda görür siz niye bunu habermiş gibi yayınladınız ki? yazacak birşey mi bulamadınız? Başlığı da klasik, “falanın bilmem ne çıkışı” şeklinde verseydiniz, başlık daha çok dikkat çekerdi.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?