CHP'li Meclis Üyesi, meclisten aldığı ücretle 6 kız öğrenciye burs imkanı sağladı

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Üyesi ve Çiğli Belediye Meclis Üyesi Erdal Mansuroğulları, meclis üyeliğinden aldığı ücretle, 6 üniversiteli kız öğrenciye burs imkânı sağladı. Mansuroğulları, maaş almak için değil, halka hizmet etmek için meclis üyesi olduğunu açıklayarak, “Belediye Başkanımız da maaşını, Ekrem İmamoğlu’na gönderdi. CHP’ye ve belediye başkanımıza yakışır meclis üyeliği yapmamız gerekir” diye konuştu.

POLİTİKA 17.05.2019, 12:12 17.05.2019, 13:10
CHP'li Meclis Üyesi, meclisten aldığı ücretle 6 kız öğrenciye burs imkanı sağladı

YAĞIZ BARUT/ İZ GAZETE- Konuyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Mansuroğulları, kız öğrencilerin çalışma ortamlarında da sık sık sıkıntılarla karşılaştığını, bu yüzden onlara burs imkânı sağladığını açıkladı.

‘SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ’

Maaş almak için değil, halka hizmet etmek için göreve geldiğini dile getiren Mansuroğulları, “Meclis üyeliğinden kazandığım parayı tekrar halka vermek, eğitime katkı sağlamak istedim. Elimizden geldiği kadar sürekliliğini de sağlayacağız. CHP Çiğli İlçe örgütümüze de katkı da bulunduk. Çünkü biz bu örgüt sayesinde bu mevkilere geldik. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımız da bu tarz konularda özverili davranıp, durumları doğrultusunda yardımda bulunmaya çalışırlarsa, CHP’ye ve belediye meclis üyeliğine yakışır bir durum olacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü de maaşını, İstanbul seçimlerine katkı sunmak için Ekrem İmamoğlu’na gönderdi. Biz de ona yakışır meclis üyesi olarak böyle bir şey yaptık.”diye konuştuk.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?