CHP'li Kılıç'tan kongre sürecine ilişkin öneriler

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP'de başlayan kongre süreci ve delege seçimlerine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

POLİTİKA 03.11.2019, 15:34
CHP'li Kılıç'tan kongre sürecine ilişkin öneriler

İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre üreci ve delege seçimleri başladı. CHP İzmir Milletvekili Sevda erdan Kılıç, sosyal medya hesabı üzerinden kongre sürecine ve yapılacak delege seçimlerine ilişkin önerilerde bulundu.  Seçimlerin demoktarik ortamda geçmesini temenni ettiğini ifade eden Kılıç, bu dönemde kişisel çıkarlar için değil, partinin ve ülkenin geleceği için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. İşte o paylaşım:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Türkiye’de demokrasinin işlemesinin teminatı olan partimizde kongre süreci ve delege seçimleri başladı. Bu seçimlerin partimizin kuruluş esaslarına uygun, Cumhuriyet Halk Partisinin teminatı olduğu demokratik bir ortamda geçmesi tüm temennimizdir. 31 Mart yerel seçimlerinde yakaladığımız başarıyı genel seçimlere yayacak kadroların oluşturulacağı bu dönemde kişisel çıkarlar için değil partimizin ve ülkemizin geleceği için çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar için benimde naçizane bir kaç fikrim var.

1- Keşke şu an gözlemlediğimiz kapı kapı giderek üye arama ve ikna çalışmalarını Yerel ve Genel seçimlerde de girilmedik mahalle, girilmedik hane kalmayacak şekilde seçmenlere ulaşarak yapıldığını görebilseydik.

2- Kimin delege olacağı konusunda ise,

A- Evde yaşlısını, hastasını, çocuğunu bırakıp ayakları patlarcasına kapı kapı dolaşan kadınlarımız olsun.

B- İşe girmek için değil ülkenin geleceğini düşünen, fikir üreten, aydın gençlerimiz olsun. Hani o sadece bayrak asılacağı zaman, yaz kış demeden ihtiyaç duyduğunuz gençler!

C- Derdi parti yönetimlerini dizayn etmek olmayan şeffaf, çalışkan, liyakatlı yönetimler oluşsun diye iktidar yüzü görmediği halde hala umudunu yitirmemiş, ilk günkü gibi çalışan ak saçlılarımız olsun.

Yaklaşan kongre sürecinde ve delege seçimlerinde aday olan parti emekçisi dostlarıma gönül dolusu selam olsun. Partimize yakışır bir kongre süreci geçirmek dileğiyle."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?