CHP'li İnce'den köy ziyareti

Güzelbahçe Belediye Başkana ve Cumhuriyet Halk Partisi Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa İnce akşam mesaisini Payamlı Köyü (mahallesi)’ne ayırdı.

POLİTİKA 28.02.2019, 08:59
CHP'li İnce'den köy ziyareti

Seçim sürecinin hızlanmasıyla Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Mustafa ince temposunu arttırdı. Her gün bir mahallede seçim çalışmasını sürdüren Mustafa İnce akşam mesaisini Güzelbahçe’nin üç köyünden biri olan Payamlı’da çalışmalarına devam etti. Beraberinde CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ilçe yöneticileri, meclis üyesi adayları ile Payamlı Köyüne giderek köylülerle bir araya geldi. Payamlıların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan İnce, “biz 10 yıl boyunca sadece iş yapmamışız aynı zamanda da gönülleri yapmışız. Bu sıcak ve samimi karşılamanız bizleri çok mutlu etti. Biz bugün buraya konuşmaya gelmedik, sizleri dinlemeye geldik. Siz konuşacaksınız biz dinleyeceğiz” dedi. Başkanın bu sözleri üzerine köylülerden ‘başkan her şeyi yapıyorsun, isteyecek bir şey bırakmadın bize’ söylemi Başka İnce’de büyük bir mutluluk yarattı. “Bizler vatandaşı dinlemişiz ve her istediklerini yapmışsak bundan daha büyük mutluluk olmaz bizler için vatandaş bizlerden bir kez memnunsa biz yüz kez memnunuz” dedi.

"SİZ ÜRETİN BİZ SAHİP ÇIKALIM"

Altı yıldan beridir Payamlı’da Bardacık Festivali düzenlediklerini söyleyen Mustafa İnce, “ Merkezi hükümet bundan beş yıl önce köylerin statüsünü kaldırarak mahalle durumunu getirdi. Bir faydasını gördüğünüzü söyleyebilir misiniz? Ben bir fayda görüldüğünü sanmıyorum. Payamlı bize 13 km, Küçükkaya 7 km, Çamlı 8 km bizim için buralara hizmet getirmek kolay fakat ülkede her yer Güzelbahçe gibi mi? Köyleri mahalle statüsüne getirmek oraların sorunlarını çözmez daha ziyade sorunlarını büyütür. Köylü artık üretemez hale geldi. Her şeyini artık satın alır duruma geldi. Bir ülkede üretim durursa, gelişmenin çarkları işlemez ve o ülke durma noktasına gelir. Üretmeden büyüme olmaz. Köylüyü üretime katacaksınız. Biz 6 yıl önce bir festival yapalım da sadece Payamlı köyü tanınsın demedik. Biz köylüyü üretimde en yüksek noktaya nasıl getirebilirizi düşünerek bu işi yaptık. Üreticimize siz üretin biz ürününüzü hem tanıtalım hem de alıp size ekonomik güç katalım dedik. Bir toplumu kalkındırmak istiyorsanız o toplumu üretime katıp destekleyeceksiniz. Biz önceden festivalimizi 1 gün yapıyorduk, 2 güne çıkardık bu da artık yetmiyor 3 güne hatta 1 haftaya çıkartmayı planlıyoruz. Çünkü Payamlı artık İzmir’de tanınıyor ama biz Payamlıyı ülkeye ‘ Bardacık diyarı Payamlı köyü’ olarak tüm Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz. Siz yeter ki üretin biz size her zaman sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208