CHP'li Fatma Köse: 'Kooperatif varsa kalkınma var, gelir adaleti var'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, İzmir’in farklı  ilçelerine düzenlediği gezilerde vakıf ve kooperatiflerle bir araya geldi. Köse, ziyaretiyle ilgili açıklamasında, “Üreten ve ürettiğini hakça, adilce paylaşan bir Türkiye hayaline ulaşmamızda kooperatifler çok önemli yer tutuyor. Kooperatif varsa kalkınma var, gelir adaleti var” dedi.

POLİTİKA 23.10.2020, 11:38
CHP'li Fatma Köse: 'Kooperatif varsa kalkınma var, gelir adaleti var'

Farklı şehirlerde ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşlalar ile  bir araya gelen CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, İzmir’de Urla Kadın Kooperatifi, İzmir – Köy Kooperatifi’ni ziyaret ederek , Kadın Emeği Değerlendirme Vakfi (KEDV) Ege Bölge Koordinatörü Ayşe Temiztaş ile bir araya geldi. Köse, ziyaretleri sırasında kadın kooperatifçiliğini ve bu konuda atılabilecek adımları konuştu. Ziyaretlerini sosyal medya hesabından duyuran Genel Başkan Danışmanı Köse, bir açıklama da yaparak, detaylı bilgi verdi. Köse, paylaşımına, “Görüyoruz ki kadının elinin değdiği her yer güzelleşiyor, bollaşıyor, bereketleniyor…” notunu düştü. 

“KOOPERATİF VARSA KALKINMA VAR, GELİR ADALETİ VAR”
Kooperatifçiliğin gelir dağılımında adalet getireceğine dikkat çeken Genel Başkan Danışmanı Köse, “İzmir’de gerçekleştirdiğimiz çalışmada şehirde ve bölgede hizmet veren Urla Kadın Kooperatifi, İzmir – Köy Kooperatifi’ni ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde Urla Belediyesi önceki dönem  Başkanı Sibel Uyar, İzmir Köy- Kooperatifi Başkanı Neptün Soyer ve KEDV Ege Bölge Koordinatörü Ayşe Temiztaş ile bir araya geldik. Kooperatiflerin dününü bugününü ve geleceğini konuştuk. Amacımız kadının her alandaki etkinliğini arttırmak. Üretim, kadın, enerji, tarımsal ve tüm alanlarda kooperatifçiliğin önünün açılması için mücadelemize devam edeceğiz. Çünkü kooperatifçilik kapitalizme ve egemen sermayeye karşı ayakta kalan önemli kurumların başında gelir. Kooperatifçiliği yaşatıp, sürdürülebilir kılarsak; ülkemizin kalkınmasında, ekonomik zorlukların aşılmasında, istihdam sıkıntılarının çözümünde önemli bir aşama kaydederiz. Üreten ve ürettiğini hakça, adilce paylaşan bir Türkiye hayaline ulaşmamızda kooperatifler çok önemli yer tutuyor. Kooperatif varsa kalkınma var, gelir adaleti var” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?