CHP'li Erdoğan'dan fire açıklaması: Tespit edilecek ve disiplin süreci devreye girecek!

Menemen’deki Başkanvekili seçiminde Millet İttifakı’nın oylarda fire vermesine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Menemen İlçe Başkanı Erdoğan, “Bu arkadaşlarımız kimse en kısa sürede tespit edilecek ve parti içinde de gereken işlemler yapılacaktır. Grup kararına uyulmadı, dolayısıyla burada disiplin süreci devreye girecek. Tüzüğe uygun olarak ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın”dedi.

POLİTİKA 02.12.2020, 15:51 02.12.2020, 16:06
CHP'li Erdoğan'dan fire açıklaması: Tespit edilecek ve disiplin süreci devreye girecek!

Gizem TABAN/İZGAZETE- Menemen Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine gelen başkanvekili belli oldu. 15 Cumhuriyet Halk Partili (CHP) 10 AKP’li, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üyenin bulunduğu Menemen Belediye Meclisinde başkanvekili seçimi gizli oylamayla yapıldı. CHP’nin adayı Deniz Karakurt olurken, AKP’nin adayı Aydın Pehlivan oldu. Dört turda gerçekleşen seçimin son turunda CHP’li Karakurt ve AKP’li Pehlivan’ın eşit oy alması üzerine kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde kazanan CHP’li Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu. 

Mecliste çoğunluğu bulunan Millet İttifakı’nın 4 turda da oylarda fire vermesi tartışmaları beraberinde getirirken, AKP ise yasaya uygun yapılmadığı iddiasıyla seçime itiraz edeceğini açıkladı.  Gelişmelerin ardından İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, AKP’nin itirazı, fire olayı ve Başkanvekili Karakurt hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AKP’NİN İTİRAZI İÇİN NE DEDİ?
AKP’nin seçime itiraz edeceğine ilişkin açıklaması hakkında konuşan CHP’li Erdoğan, “AKP’nin söylediğinin bir karşılığı yok. Neticede yasaya uygun bir seçim yapıldı. Orada il başkan yardımcıları, genel başkan yardımcıları da vardı. Yöntemi de kendi aramızda konuştuk, ortak bir karar alındı. Zaten seçim yasaya uygun olmasaydı, orada müdahale edilirdi ama öyle bir şey yok. AKP’nin itiraz etmesinde bir sonuç alınamayacağı belli” dedi.


 

TESPİT ÇALIŞMASI VE DİSİPLİN SÜRECİ
Millet İttifakı’nın seçimin dört turunda da fire vermesi ve seçimin kuraya kalmasına yönelik açıklamalarda bulunan CHP ilçe Başkanı Erdoğan, “Biz Millet İttifakı ile grup toplantısında grup kararı aldık, Millet İttifakı olarak ortak karar alındı. Ama maalesef fire verdik. Biz bununla ilgili parti içinde bir değerlendirme yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu arkadaşlarımız kimse en kısa sürede tespit edilecek ve parti içinde de gereken işlemler yapılacaktır. Grup kararına uyulmadı, dolayısıyla burada disiplin süreci devreye girecek. Tüzüğe uygun olarak ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın” diye konuştu.

UYUM VURGUSU
 Başkanvekili olan Deniz Karakurt ile uyumlu bir çalışma yürüteceklerini belirten Erdoğan, “Deniz Hanım bilgili birikimli biri, örgütle en ufak bir sıkıntısı yok. Kendisiyle zaten uyumlu çalışıyorduk, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.  Deniz Hanım’ın Menemen’e çok katkısı olacağına dair inancımız tam. Bizim Menemen’de geçmişte yaşadığımız acı bir tecrübe var. Bundan sonraki süreçte Başkanvekilimiz, meclis üyelerimiz ve ilçe örgütü, il başkanlığı, genel merkez hep birlikte uyum içerisinde çalışacağız” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-2°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208