CHP'li Çelebi meclisten çağrı yaptı, kardiyoloji doktoru göreve başladı

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Çeşme’deki hastanenin kardiyoloji bölümünde uzman doktorun olmaması ile ilgili sorunu geçtiğimiz günlerde meclis gündemine getirerek, Sağlık Bakanına çağrıda bulunmuştu.

POLİTİKA 16.07.2019, 13:05 16.07.2019, 16:47
CHP'li Çelebi meclisten çağrı yaptı, kardiyoloji doktoru göreve başladı

İZ GAZETE- CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi,  mecliste gündeme getirdiği,  Çeşme’deki hastanede kardiyolog doktorunun olmaması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya uyarı da bulunmuştu. CHP’li Çelebi meclisteki konuşmasında 24 Haziran’da verilen sözleri yapmadınız ifadelerini kullanarak, “ Çeşme’de kalp krizi geçirirsen şansın varsa, Urla’ya yada İzmir’e yetişirsin. Nüfusu yazın bir milyona yaklaşan Çeşme İlçemizde hastanemiz de kardiyolog yok. 24 Haziran seçimleri öncesi söz verdiniz yapmadınız. Kalp krizi nedeniyle yaşanılan her can kaybında sorumluluğunuz vardır. Sağlık Bakanlığını bu konuda uyarıyorum. Bu sorun acil çözülmelidir.”açıklamasında bulundu.

“HER GÜN GÖREV YAPMASI İÇİN TAKİPTEYİZ”

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi,  bugün sosyal medya hesabından Çeşme hastanesinde , uzman doktor  kardiyologun göreve başladığı paylaşımında bulundu. Çelebi olayın takipçisi olduğunu söyleyerek, “Sorunu yüce Meclis’te dile getirmiştik. Çeşme ilçemizde uzman doktor kardiyolog göreve başlamıştır. Şu an haftada 1 gün olarak planlı. Her gün görev yapılması için takipteyiz.” paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü