CHP'li Böke'ye önemli görev!

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Yeşiller grubunun Birinci Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

POLİTİKA 26.06.2019, 15:22 26.06.2019, 16:00
CHP'li Böke'ye önemli görev!

İZ GAZETE - CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke, Türkiye'nin de üyesi durumunda bulunduğu Avrupa Konseyi'nin Parlamenter Meclisi'nde bulunan Sosyalist, Sosyal Demokrat, Yeşiller (SOC) grubunun Birinci Başkan Yardımcılığı’na seçildi. 

SOC'un Avrupa Konseyi grubu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Böke'nin birinci başkan yardımcılığına oy birliğiyle seçildiğini açıkladı. Grubun sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "İstanbul seçimlerinden sonra bu açık bir işaret, Selin Sayek Böke'yi iki sonuç için de kutluyoruz" ifadeleri yer aldı. 

'DAYANIŞMAYI VAR EDEN İSTANBUL SEÇİMLERİNİN ARDINDAN'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Eşitlik, özgürlük, adalet, demokrasi ve barış değerleriyle büyük dayanışmayı var eden İstanbul seçimlerinin ardından, sosyalist grubun başkan vekilliğine seçilmiş olmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum. Her şey dayanışmayla her yerde çok güzel olacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
zafer ergün 4 ay önce
avrupa ittihat ve terakkicileri azınlık kökenli osmanlı milletvekş
illerini de böyle ödüllendire ödüllendire imparatorluğu 6 senede parçalamıştı
Ali İhsan Akınal 4 ay önce
Avrupa'dan parmak şıklatıp "gel oğlum buraya" dendi ya , kim tutar sizi ?
banner96
banner178
18°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü