'CHP'li belediye başkanlarına sistemli saldırı var!'

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile birlikte katıldığı programda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Çerçioğlu'na, AKP'li vekil Savaş tarafından omuz atıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise sert açıklamalarda bulunarak CHP'li başkanlara sistemli bir saldırı olduğunu vurguladı.

POLİTİKA 26.10.2019, 12:50
'CHP'li belediye başkanlarına sistemli saldırı var!'

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile birlikte katıldı. Aydın’da bir süredir birlik ve beraberlikten dem vurduğu bildirilen AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Yerel Seçimler’den bu yana ilk kez karşı karşıya geldiği Çerçioğlu ile tokalaşmaması ve yürüyüş esnasında omuz vurması ise tepkilere neden oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Tunç Soyer’e yapılan ahlakdışı medya saldırısı, Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan ihale dalaveresinden sonra şimdi de bir kadın büyükşehir belediye başkanımıza fiziki saldırıda bulunuyorlar. Bu ne siyasi saygıya ne de insani nezakete uyar. Bu açık bir terbiyesizliktir. Yapılan terbiyesizliği şiddetle kınıyorum” açıklamasında bulundu.

HALK SİZİ SANDIKTAN İTTİRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na AKP Milletvekili Mustafa Savaş fiziki saldırıda bulunmuştur. Bu ne siyasi saygıya ne de insani nezakete uyar. Bu açık bir terbiyesizliktir. Özlem Çerçioğlu’na yapılan terbiyesizliği şiddetle kınıyorum” dedi.

Seyit Torun, “Tunç Soyer’e yapılan ahlakdışı medya saldırısı, Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan ihale dalaveresinden sonra şimdi de bir kadın büyükşehir belediye başkanımıza fiziki saldırıda bulunuyorlar. AKP’nin amacı başkanlarımızı çalıştırmamak. Başkanlarımıza planlı ve sistemli saldırı var. Biz bunların üstesinden geleceğiz ve halkımıza hizmeti sürdüreceğiz. Bize, halkın temsilcilerine sizin ayak oyunlarınız sökmez. Halk sizi sandıkta ittirecek” diye konuştu.

Torun sözlerine şöyle devam etti: “Çok benzer şekilde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Tunç Soyer, AKP medyası ve trollerinin saldırısı altında. Sahte gündemler ve algı operasyonlarına malzeme yapılıyor. Belli ki birileri onu da böyle saygısızca itme derdinde. Belli ki sandıkta alınan 20 puan fark hazmedilememiş. Buna da izin vermeyeceğiz. Aynı şeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu üzerinde de deniyorlar. Ekrem İmamoğlu’nun attığı 800 bin farkı sindirmek zor tabii. Ekrem Başkan Haydarpaşa’da da, Sirkeci’de de fark atacak. Kimsenin şüphesi olmasın. Siyaset böyle ayak oyunlarını, dalavereleri, omuz darbelerini, çelme çabalarını çok gördü. Ancak her seferinde son sözü halk söyledi. Bunu çok iyi biliyoruz. Çünkü biz bu Cumhuriyet'in kurucu partisiyiz. Biz ‘cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ diyen Atatürk’ün partisiyiz. Biz ezelden beri omuzumuzu sadece halkımıza dayadık. O halk, günü gelince sandıkta öyle bir iter ki feleğiniz şaşar.”

‘SALDIRI AYDIN HALKINA YAPILMIŞTIR’

Torun, Özlem Çerçioğlu’na yapılan saldırı ile ilgili olarak sözlerini şöyle tamamladı: “Düne kadar ‘sağın kalesi’ diye bilinen Aydın’da ezberi bozan, köylünün esnafın dertlerine derman olan ve bu nedenle her seçim oyunu artıran efsane belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’na yapılan terbiyesizliği tekrar şiddetle kınıyorum... Başkanımız sokak ortasında iterek rol kapmaya çalışan kişi, 7 ay önce sandıkta Aydın halkı tarafından 16 puan farkla ittirilmiştir. Başarısız belediye başkanı adayı AKP vekili Mustafa Savaş derhal özür dilemelidir... Bu aynı zamanda Aydın halkına yapılmış bir saldırıdır. Halkın seçimini ittirmeye kalkanları bu halk unutmaz. AKP yöneticilerinin görgüsüzlüğü, kabalığı ve kadın düşmanlığının hak ettiğini yanıtı almaya devam edeceğine kimsenin şüphesi olmasın. Özlem Başkan’ımıza ve Aydın halkına saygı ve sevgilerimi sunarım.”

‘ÇİRKİN VE NEZAKET DIŞI BİR DAVRANIŞ’

Özlem Çerçioğlu yaşanan olayla ilgili olarak Çağdaş Ses’e yaptığı açıklamada kamera görüntülerinin çok net olduğunu belirtti. Çerçioğlu, "Bırakın bir kadın belediye başkanını sade vatandaş bile olsa bu şekilde bir insanı iteleyerek öne geçme çabası toplumun gözü önünde siyasetçiyi küçük düşürmektedir. Çok çirkin ve nezaket dışı bir davranıştı" diye konuştu.

Yorumlar (2)
Barış AYKUL 9 ay önce
Özlem Çerçioğluna yapılan hareket yanlış ancak Seyit Torunda hayal görüyor...
Hacı akbulut 9 ay önce
Kimse bizi yıldırmasın izin vermeyelim onların niyeti kavga çıkarıp haklı olmak sabır sabır Allah kerim
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?