CHP'li Arslan: ‘Süreç şeffaf yürütülmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Ednan Arslan, koronavirüs salgını ile mücadelede sürecin daha şeffaf yürütülmesi gerektiğini belirterek Sağlık Bakanı’na yüklendi.

POLİTİKA 26.03.2020, 15:16 26.03.2020, 15:36
CHP'li Arslan: ‘Süreç şeffaf yürütülmeli’

PINAR TEKE / İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)İzmir Milletvekili Ednan Arslan, koronavirüs salgını ile mücadele noktasında Sağlık Bakanlığı’nın süreci şeffaf yürütmesi gerektiğine dikkat çekti. Dünya ülkelerinin hepsinin bu süreci şeffaf bir biçimde yürüttüğünü ifade eden Arslan, “İran bile günlük ölü sayısını, vaka sayısını veriyor. Güney Kore’de hastalarının telefonuna GPS yüklediler. Kontrol sağlıyorlar. Böylelikle insanların nerede olduklarını görüyorlar. Hastalıkla mücadele de bu şekilde olur. Hastalıkla ilgili bir yerin merkezinde yayılma bir kümelenme mi var? İnsanlar ona göre tedbir alacak. Yoksa herkes koronavirüs vakası. Bu psikolojik olarak da bitirir insanları” şeklinde konuştu.

BEDAVA NASİHAT

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “En büyük kozumuz yakalanmamak” açıklaması hakkında da konuşan Ednan Arslan, “Bizim en büyük kozumuz keşke Sağlık Bakanı olmasa. Bir şey söyledikleri yok. Bedava nasihat. Güçlü devlet ekonomik olarak tedbirlerini alır. Çalışmak zorunda olan mecburen dışarı çıkmak zorunda olanlar var. ‘Herkes kendi OHAL’ini ilan etsin’ diyorlar. Adam nasıl ilan etsin? Adam aç. Onların yiyeceğini, içeceğini temin edin ki sağlıklı kalsınlar, sokağa çıkmasınlar. Gereğini yapamıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
15°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?