CHP'li Altıok'tan YSK kararına tepki: 'Demokrasi sandıktan çıkana saygı duymaktır'

Zeynep Altıok, YSK'nın İstanbul kararını İz Gazete'ye değerlendirdi. Altıok, "Karar halkın vicdanında derin bir yara açmıştır" dedi.

POLİTİKA 06.05.2019, 21:46 06.05.2019, 21:56

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, YSK'nın İstanbul kararını "Çok üzücü bir karar olmuş. Günlerdir yandaş basın tarafından hazırlanan çeşitli yazarlar tarafından hazırlanan bir süreç olarak karşımıza geldi. Bu seçimin kazananı bellidir. Bir zarftan ilçe belediye başkanı belediye meclis üyeleri muhtarlar çıktığında bunların kimin lehine olduğunu bakılarak rahatsızlık yaratmayıp sadece büyükşehir belediyesi kaybedildiği için belediye meclis çoğunluğu iktidar partisinde olmasına rağmen sadece büyükşehirin kazanımını sorgulamaktadır." ifadeleri ile değerlendirdi.

'HALKIN VİCDANINDA DERİN BİR YARA AÇMAKTADIR'

Altıok sözlerini şöyle sürdürdü:

"Görüyoruz ki hangi sonuç olursa olsun daima 1. Madde geçerlidir diyen bir iktidarla karşı karşıyız. Tek adam rejimi derken bunu kastediyorduk. Demokrasi sandıktan çıkana saygı duymaktır diyenler kendi sözlerinin arkasında durmayarak, sandıktan çıkanı beğenmedikleri için seçim yenilemeye başvuruyorlar.  Bu usulsüzdür ve hukuksuzdur. Bugün alınan karar hukuki bir karar değildir. Kabul edilemezdir. Halkın vicdanında derin yara açmaktadır. Türkiye ittifakı diyenler, hiçbir ittifak arayışın da  olmadığı sadece tekil iktidar arayışta olduğunu bu karar göstermiştir."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?