CHP Kurultayı'nda ikinci gün: PM için 230 başvuru!

CHP’nin iktidar hedefiyle gerçekleştirdiği kurultayda ikinci gün mesaisi başladı. Esas savaşın yaşanacağı PM’ye İzmir’den kimlerin gireceği merak konusu.

POLİTİKA 26.07.2020, 10:17 26.07.2020, 13:08
CHP Kurultayı'nda ikinci gün: PM için 230 başvuru!

Ankara Bilkent Üniversitesi’nde dün gerçekleştirilen CHP 37.Olağan Kongresi’nde Kemal Kılıçdaroğlu tek aday olarak girdi ve beklenildiği gibi yeniden Genel Başkan seçildi.

Kurultayın ikinci gününde ise esas mücadele Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu’na girmek için yaşanacak. 60 kişiden oluşacak PM’ye İzmir’den kimlerin gireceği merakla bekleniyor. Çarşaf liste ile yapılacak PM ve YDK seçimi için başvurular saat 10.15’te sona erdi. CHP tüzüğüne göre Parti Meclisi ya da Yüksek Disiplin Kurulu'na aday olmak için 10 delegenin imzası gerekiyor. Aday olmanın ikinci yolu ise genel başkanın listesinde yer almak. Şu ana kadar gelen bilgilere göre PM için 230 kişi, YDK için ise 60 kişi başvuru yaptı. 

EDNAN ARSLAN 'ADAYIM' DEDİ!

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile adaylığını açıklayan isimler arasında yer aldı. Arslan şu sözleri kullandı; ‘’

37.İktidar Kurultayımızla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yola çıktık. Hedefimiz İktidar ve daha güzel bir Türkiye için Parti Meclisi Üyeliğine Adayım.''

Arslan’dan önce İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Mehmet Ali Çelebi adaylığını açıklayan isimler arasında yer almıştı. 

Öte yandan kurultaydaki PM ve YDK üyelikleri için yapılacak seçimden önce grup başkan vekillerinin milletvekillerine ‘aday olmak için başvuru yapmanıza gerek yok, Kılıçdaroğlu’nun tercih edeceği isimler kendisini zaten listede görecek’ mesajı verildi.

Yorumlar (1)
yadigar yalçın 2 hafta önce
nato burada her nefesi takip ediyor,siyasi partiler amerikanın istegi üzerine kurulur ve başkanı seçilir.vatandaş armut gibi seyreder.siyasi parti başkanları ülkenin soyulmasının iznini kanun çıkararak izin verir..ve seyreder yagmalanmayı tek görevi budur.halk kendi insanını çıkarmaz ise bu soygun devam eder.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
29°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?