CHP Konak'tan 19 Mayıs mesaisi

Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı katılım içerisinde gerçekleştirilen 19 Mayıs kutlamalarının ilk adımı bugün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma etkinliği ile gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bir çok CHP’li milletvekili ve CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan etkinlikte hazır bulundu.

POLİTİKA 19.05.2020, 15:00
CHP Konak'tan 19 Mayıs mesaisi

Cumhuriyet Halk Partisi Konak Gençlik Kolları’nın da yoğun katılım gösterdiği organizasyonda Cumhuriyet Meydanında yer alan Atatürk heykeline karanfil bırakıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Okan Uslu; “Bugün burada çok daha büyük bir çoşku ve kalabalıkla kutlamak istediğimiz bir bayramı maalesef yaşadığımız salgın dolayısıyla bir takım kısıtlamalar içerisinde geçirmek zorunda kalıyoruz. İnanıyoruz ki bugünler geride kaldığında çok daha büyük bir coşkuyla bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz. Milli mücadelenin başladığı şehirden tüm Türkiye’ye sesleniyoruz bugün. Bu güzel ülkeyi ve Cumhuriyeti bizlere armağan eden Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Organizasyonla ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Konak ilçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Barış Özdil; “Her geçen gün değerini daha fazla anladığımız Cumhuriyetimizi bize armağan eden, bu toprakların her karışını kanıyla sulamış olan tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz” Dedi. Özdil, Cumhuriyet Halk Partisi gençleri olarak mücadelemize demokrasi aşkıyla ilk günki azmimizi koruyarak devam edeceğiz, şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?