CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Koç: CHP iktidar olmalı ki Türkiye fabrika ayarlarına geri dönsün

Özgür Coşkun ile Politik'iz programının konuğu CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç oldu. Koç, hafta sonu gerçekleştirilen CHP Arama Çalıştayı’nı değerlendirerek sözlerine başlayarak, “İzmir’den başlaması oldukça önemliydi. Kendi içimizdeki taleplerin olduğu bir çalıştaydı. Genel merkezimize ciddi bir done çıktı. Eksiklerimizin giderileceğine, yerel yönetimlerin daha iyi ortaya da çıkmış oldu. Daha çok yapılması gerektiğini düşünüyorum. İnanıyorum ki her şey daha güzel olacak” dedi.

POLİTİKA 06.10.2020, 12:28 06.10.2020, 13:15
CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Koç: CHP iktidar olmalı ki Türkiye fabrika ayarlarına geri dönsün

Karşıyaka’da görev süresince gerçekleştirilen çalışmalardan ve pandemi sürecinde alınan tedbirlere yönelik değerlendirmede bulunan Koç, “Açıkçası bir tek şeyin önemi var. CHP’nin iktidar olması. Öncelikle şuanda mahallelerdeki çalışma gruplarını oluşturarak, ilçedeki arkadaşlarımıza görev vererek aynı zamanda yedek yönetimin de paylaşıldığı, daha etkin ve çoğulcu çalışmanın yapılmasıyla iktidara daha yürekli bir şekilde gitmemizi sağlayacak. Tek hedefim var, partimi iktidar yapmak. Türkiye’de yanlış olan şeylerin önünü keseceğiz. Kalkınmanın durduğu bir süreç içerisine girdik. CHP iktidar olmalı ki Türkiye fabrika ayarlarına geri dönsün” dedi.

ÇOĞULCU KATILIM
Karşıyaka’da siyaset yapmanın hem kolay hem de çok zor olduğunun altını çizen Koç, “Çok özel CHP alt yapısı var. Bu kitle katılımcı ve proje üreterek, hayata geçirilmesi konusunda çaba gösteren çoğulcu katılım var. Bundan dolayı mahalle çalışma gruplarını da mahalleliye bıraktım. Kendi içerisinde mahalle temsilcilerini seçmesini de onlara bıraktım. Kendi içimizdeki belki yok ama ayrışmaları yok edecektir. Bunun iyi bir çalışma olacağını düşünüyorum ve oy oranımızı da arttıracaktır. En çok oy aldığımız dönem de sayın Cemil Tugay’ın ilçe yönetiminde olduğu bir dönemdi” dedi.


‘AMACIMIZ OY ORANIMIZI ARTTIRMAK’
Karşıyaka’da memnuniyet oranının da yüksek olduğu ve örgüt olarak erken seçime ne kadar hazır olduklarını söyleyen Koç, “Kişisel çıkarlarımızı bırakıp, parti çıkarlarını düşündüğümüz anda Türkiye’de iktidar olacağız. Buna da çok yakınız diye düşünüyorum. Bizler 10 gün içerisinde mahalledeki çalışma grupları altında hızlı bir şekilde okul sandık görevlilerini belirleyeceğiz. Çoğulcu bir katılım olacak. Ben belirleyemeyeceğim. Mahalle temsilcisi arkadaşlarımız belirleyecek. Belediyemiz çok iyi çalışıyor. Amacımız oy oranımızı arttırmak” açıklamasında bulundu.

 

Karşıyaka’da Atatürk’ün vagonu için yapılan çalışmalara dair, “Aslında mavi vagon bizim manevi değerimizdir. Karşıyaka’ya gelmesi bizim için bir onurdur. İmza kampanyası da başlatacağız. Diğer ilçe başkanlarımızda talip oldular.” dedi 

İlçe örgütü olarak birlik beraberlik yemeğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan, “İletişimde olamayan arkadaşlarımızın da iletişime geçmesi için yaptık bunu. Oldukça mutluydum. Kendi içimizde bir sorun yok şuan. Yönetim toplantılarında ben yaptım diye bir şey yoktur. Çoğulcu bir örgütlendirme yapısı oluşturuyorum. Karşıyaka CHP’yi iktidar yapabilmek için en iyi çalışmaları yapacağına söz veriyorum. Kendi hazırladığım akım şeması var ve bunu sisteme koyduktan sonra benden sonra gelecek olan ilçe başkanları da rahat edecek. Kimse ben demeyecek. Başarıyı tek başınıza yakalayamazsınız. Başarı birlikle çıkar.” dedi
 

‘YARININ HESAPLARI YAPILMIYOR’
Karşıyaka’da belediye ve örgüt arasındaki uyuma dair açıklamada bulunan Koç, “Belediye Başkanımız Cemil Tugay belediyeyi başarıya götürmek için çaba sarf eden ve ilçe de iktidar olma çabası içerisinde. Kimse yarının hesaplarını yapmıyor. Neden birbirimizle mücadele edelim. Doğru yapılan her şeye destek vermek zorundayım. Karşıyaka’da yapı çok iyi. Muhalefetten bizi eleştirenler olabilir ancak bizim onlarla işimiz yok. Onlara cevap vermeye kalkarsak vaktimizi alırız. Kimseyle bu polemik içerisine girmem. Karşımdaki şahsıma özel olarak bir şey yapmıyorsa eleştirebilir. Beni ilgilendirmiyor. Kendimce hayat başarısını kendi imkanlarınca kazandım. Başından beri dediğim gibi hedefim CHP’nin iktidar olmasıdır.”

 

‘KALKINMA VE ADALET BİTTİ’
Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik çıkmaza AKP’nin kısa vadeli lokal çözümler bulduğunu söyleyerek, “Ekonomi programı açıklandığında kısa vadede sadece lokal çözümdür. AKP’nin kendi içerisindeki ekonomik çözümleriydi. İş dünyası iç açıcı değil. Düzelir mi derseniz, CHP düzeltir diyorum. Partim içerisinde düzeltecek kişiler var. Biraz daha iş dünyasından insanlar girdiğinde, Türkiye içerisinde hem üretimin artacağı hem de dünyaya ürettiğini satabileceği bir yapı var içimizde. Geçmiş dönem de önemli bir toplantımız vardı. Sendikasyon kredisinin ülkemiz üzerinde büyük yük olduğunu ancak devletin borcunun az olduğunu ve borcun kısa vadede finans kurumlarına zarar verdiğini de söyledim. Bizde ki dövizin hareketliliği iş dünyasındaki üretimin içerisine zararlar veriyor. Adalet, kalkınma bitti ama biz bunu düzeltiriz diyoruz.” açıklamasında bulundu

 

SEÇİM HAZIRLIKLARI
30 ilçe arasındaki uyum ve koordinasyonla ilgili, “ Değerli bir ilçe başkanımız var. Kendilerinin de seçime hazırlandığını ve seçim zamanı seçim çalışmalarının olmayacağını o da biliyor bizlerde biliyoruz. En büyük görev ilçelerimize düşüyor ve destek vermemiz gerekli. Köye gitmemiz gerekiyorsa köye gideceğiz. Bakırçay bölgesinde kaybettiğimiz ilçelere baktığımızda kazanabilir miyiz? Kazanabiliriz. Kaybetmek çok zor olacak önümüzdeki dönem. Seçimle ilgili meclise seçimle ilgili meclis tasarısı gelecek. İstedikleri başkanlık sistemi durupta parlamenter sistemdeki yapılanma olursa erken seçim olacak. Bunu yapmazlarsa 2023’e kadar devam diyorum.” dedi

Koç, ‘Sen de destek ol, uzakta kalmasınlar’ sloganıyla pandemi döneminde uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler için ‘tablet ve bilgisayar’ destek kampanyasıyla ilgili, “Örnek olsun diye 2 aileye verdim. Ciddi yardım için elini uzatan vatandaşlarımız var. Sadece tablet değil, tableti kullanmayan fişi eksik olanları tamamlıyoruz. Gerçekten ihtiyacı olan ailelerimize veriyoruz. Başarının en büyük bulunduğu nokta ihtiyacı bulunan ailelerin çocukları. Onlara destek vereceğiz. “ açıklama yaptı

MÜCADELE EDECEĞİZ
Vatandaşın talebinin ne yönde olduğuna ilişkin soruya, “İnsanların odaklandığı nokta belediyelerin çalışması. Dönüp baktığınızda muhtarlar dahi kendi siyasi çalışmalarını yapıyorlar. Bütün muhtarlarımıza diyorum ki gelin birlik olalım. Ama kendi popülerliğini arttırmak için de uğraşan muhtarlarımızda var.”

 

‘HAKETTİĞİMİZİ ALACAĞIZ’
Karşıyaka stadına ilişkinde ‘29 Ekim’i orada kutlamak istiyorum’ yorumu yapan Koç, “Biz Karşıyaka Stadını istiyoruz. Spor müdürlüğünce verildiği takdirde Karşıyaka ve büyükşehir yapmaya hazır. Atatürk’ün ziyaret ettiği bir yer aynı zamanda. Kulübümüze sahip çıkamıyorsak eğer, üzülürüm. Hakkettiğimizi alacağız. Atatürk Stadı istemiyoruz. Karşıyaka’nın antrenman sahasıydı aynı zamanda belli bir sürece. Yapılıncaya kadar da mücadele edeceğiz “ dedi.

 

Sözlerine son olarak,  “Partimizi iktidar yapalım. Kendimiz için bugünün planlarını yapmayalım. Birlik beraber içerisinde iktidar olalım. Önce inanalım ve bu sürede de başaracağız. “ şeklinde tamamladı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?