CHP Karşıyaka'da o isim için disiplin kararı verildi!

CHP Karşıyaka delege seçimlerinde İl Gençlik Kolları eski Yöneticileri; Barış Arslan ile Ezgi Alkılıçgil’e sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğu iddia edilerek hakkında disiplin soruşturması başlatılan Sedat Koçak hakkında karar verildi. İl Disiplin Kurulu, Koçak hakkında disiplin cezası tertibine yer olmadığına karar verdi

POLİTİKA 22.10.2020, 16:18 22.10.2020, 16:25
CHP Karşıyaka'da o isim için disiplin kararı verildi!

İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçtiğimiz yıl Karşıyaka’da gerçekleşen Bahariye Mahallesi delege seçimlerinde arbede yaşanmış ve CHP Karşıyaka İlçe eski Yöneticisi Sedat Koçak’ın CHP İzmir sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Olayın ardından Barış Arslan ve Alkılıçgil, Koçak hakkında disiplin kovuşturması talebiyle dilekçe vermiş ve CHP İzmir İl Başkanlığı Koçak hakkında soruşturma başlatmıştı. 

Koçak hakkındaki dosya İl Başkanlığı’nca geçici çıkarma cezası ile kovuşturma yapılmak üzere CHP İzmir İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. 

İl Disiplin Kurulu, Koçak hakkında disiplin cezası tertibine yer olmadığına karar verdi. Ayrıca kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde ilgililer tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na itiraz olanaklı olmak üzere oy birliği ile alındığı belirtildi.  
Kararı kabul etmediklerini belirten Ezgi Alkılıçgil ve Barış Arslan karara ilişkin Yüksek Disiplin Kurulu’na itirazda bulunacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?