CHP Karabağlar Kadın Kolları'ndan Kaftancıoğlu ve ünlü sanatçıya destek!

CHP Karabağlar Kadın Kolları dün, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ünlü sanatçı Zuhal Olcay için istenen hapis cezasına tepki olarak broşür dağıttı. 

POLİTİKA 20.07.2019, 09:29 20.07.2019, 09:44
CHP Karabağlar Kadın Kolları'ndan Kaftancıoğlu ve ünlü sanatçıya destek!

İZ GAZETE- CHP Karabağlar Kadın Kolları, dün danışma kurulu öncesi destek amaçlı olarak, İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu için açılan davanın 2 . duruşması sonrasında  savcının 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemesi ve ünlü sanatçı Zuhal Olcay'ın da Cumhurbaşkanı'na hakaretten  11 ay 20 gün hapis cezasının onanmasına tepki gösterdi. Karabağlar İlçe Binası önünde CHP'li kadın üyeler Kaftancıoğlu ve ünlü sanatçıya destek olmak için broşür dağıttı. Yargıtay tarafından verilen kararları kınadıklarını ve kimsenin hayalleri yargılatmayacakları açıklamasında bulundular.

NE OLMUŞTU?

İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu 6 yıl önce sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşım üzerine hakkında üretilen sahte içerikler delil kabul edilerek soruşturma başlatılmıştı. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan 2.duruşma sonrasında, savcı Kaftancıoğlu'na 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Sanatçı Zuhal Olcay'ın 5 Ağustos 2013 tarihinde, bir mekanda şarkı söylediği sırada Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezası dün yargıtay tarafından onandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?