CHP İzmir’de örgüte ‘Mavi Manifesto’

CHP İzmir’de 8 Kasım’da başlayacak olan delege seçimleri öncesi, sosyal medya aracılığıyla dikkat çeken bir manifesto yayınlandı.

POLİTİKA 02.11.2019, 10:47 02.11.2019, 11:03
CHP İzmir’de örgüte ‘Mavi Manifesto’

İZ GAZETE-  Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kongre süreci işlerken dikkatler İzmir'in üzerinde olacak. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalesi olarak bilinen İzmir'de 8 Kasım'da başlayacak olan delege seçimleri öncesi hareketlilik arttı.

BİR MANİFESTO YAYINLANDI

Sandık mesaisine çok az kalmışken sosyal medya aracılığıyla ilçelerde dikkat çeken bir manifesto yayınlandı. 7 madde halinde sunulan manifestoda parti üyelerine ilçelerde mavi listelere destek verilmesi çağrısı yapıldı.

NASIL BİR KADRO GÖREVE GELMELİ?

Mevcut ilçe başkanı ve yönetimlerine karşı ilçelerde hazırlanan mavi listelere destek olunması istenen manifestoda kongreler sonucu nasıl bir kadronun göreve gelmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Manifestoda ayrıca yerel yönetimdeki başarılarının Türkiye modeline dönüşebileceği siyasal ve örgütsel zemini oluşturacak kadro vurgusu  yapılırken sonunda “İzmir’de mavi listeleri destekliyoruz. Benzer düşüncelere sahip herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz” denildi.

İl Başkanı Deniz Yücel'in devam etmesine sıcak bakmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir eski İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu’yla kongre sürecinde hareket edecek isimlerin yayınlanan mavi manifestoya destek verdiği iddia edildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?