CHP İzmir’de başkanlar zirvesi: Neler konuşuldu?

CHP İzmir’de İl Başkanı Yücel ve ilçe başkanları bir araya geldi. Parti içi çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda Yücel’in ilçe başkanlarına, “Arkadaşlar kongreler yok, her an seçim varmış gibi çalışmaya devam edelim” mesajı verdiği öğrenildi.

POLİTİKA 05.07.2021, 13:24 05.07.2021, 14:31
CHP İzmir’de başkanlar zirvesi: Neler konuşuldu?

Gizem TABAN/ İZ GAZETE- Normalleşme sürecinin başlamasıyla siyasi partiler de çalışmalarına hız verdi. İzmir’de en güçlü siyasi parti konumunda Cumhuriyet Halk Partisi de (CHP) önemli bir zirve gerçekleştirdi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi. Tarihi Asansör’de gerçekleşen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda parti içi konular masaya yatırıldı. 

PROTOKOL KRİZİ SİTEMİ

İlçe başkanlarının, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının açılışını yapmak kente geldiği gün bazı programlarda yaşadığı protokol krizini dile getirdiği ve sitem ettiği belirtildi. İl Başkanı Yücel’in ise konuyla ilgili Genel Merkez ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştüğünü, sorunu çözeceklerini ifade ettiği öğrenildi.

ÜYELİK ÇALIŞMASI TALİMATI

İl Başkanı Deniz Yücel’in ilçe başkanlarına üyelik çalışmalarına hız vermeleri konusunda talimat verdiği, mahalle mahalle üye tespiti yapmalarını ve hangi mahallede üye konusunda eksiklik varsa ağırlık vermelerini istediğini belirttiği aktarıldı.

GENİŞLETİLMİŞ SAHA ÇALIŞMASI

Öte yandan Yücel’in, İzmir’de yakın zamanda farklı illerdeki milletvekillerinin katılımıyla genişletilmiş bir saha çalışması yapılacağını aktardığı öğrenildi. 

BAŞKANLARDAN DETAYLI SUNUM

Toplantıda ilçe başkanlarının da ilçelerinde yaptıkları çalışmaları tek tek anlattığı belirtildi. 

‘ESKİ’LERİN ELEŞTİRİLERİNE NE DEDİ?

Toplantıda ayrıca, Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan; partide önceki dönemlerde ilçe başkanlığı ve il yöneticiliği yapmış isimlerin yaptığı toplantıda İl Başkanı Yücel’i ve il yönetimini eleştirmesi de gündeme geldi. Yücel’in konuyla ilgili, ‘Böyle şeyler olabilir, büyütmemek lazım. İlçelerinizde o arkadaşlardan varsa diyalogda olun, onore edin. Görev size düşüyor” minvalinde konuştuğu aktarıldı. ,

‘HER AN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞALIM’

Yücel’in ayrıca, ilçe başkanlarına, “Arkadaşlar kongreler yok. Herkes çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürsün. Her an seçim olacakmış gibi çalışmaya devam edelim” mesajı verdiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?