CHP İzmir vekillerinin İstanbul takvimi belli oldu!

YSK'nın İstanbul seçimiyle ilgili iptal kararı vermesinin ardından CHP Genel Merkezi 23 Haziran'da yapılacak seçimler milletvekillerini saha görevlerini belirledi.

POLİTİKA 20.05.2019, 16:53
CHP İzmir vekillerinin İstanbul takvimi belli oldu!

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini yenileme kararının ardından, 23 Haziran’da yapılacak olan seçim için partiler çalışmalarına hızla devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 23 Haziran'da yenilenecek seçimler için, hem Parti Genel Merkezi hem de diğer il örgütleri olaraki İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu için destek alacak. 23 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde İzmir milletvekillerinin de görev yerleri ve alanları belli oldu. Genel Merkez, İstanbul'daki seçim sürecinde diğer illerdeki belediye başkanları, milletvekilleri ve il ile ilçe örgütleri olarak saha görevleri verecek.

İstanbul'da yapılacak olan seçim sürecinde Grup Başkanvekilleri Engil Altay, Özgür Özel ve Engiz Özkoç imzalı yapılan görevlendirmede İzmir milletvekillerinin görev yerleri ve alanları şu şekilde:

Ednan Arslan- Bağcılar ilçe sorumlusu

Murat Bakan – Ataşehir ilçe sorumlusu

Tacettin Bayır- Silivri ilçe sorumlusu

Mahir Polat- Güngören ilçe sorumlusu

Bedri Serter – Kağıthane ilçe sorumlusu

Kamil Okyay Sındır- Ümraniye ilçe sorumlusu

Selin Sayek Böke, Atila Sertel, Sevda Erdan Kılıç, Mehmet Ali Çelebi, Kani Beko- İstanbul’un genelinde çalışma yapacak. Bu milletvekillerinin görevleri Grup Başkanvekilleri tarafından belirlenecek.

Özcan Purçu- Türkiye’nin ilk Roman vekili seçilen Purçu, İstanbul’da Romanların ağırlıklı olarak yaşadığı bölgelerde İmamoğlu’na destek verecek.

Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Genel Merkez ve TBMM’deki çalışmalarda görev alacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?