CHP İzmir Milletvekillerinin İstanbul görevleri belirlendi!

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi için CHP İzmir milletvekillerinin hangi ilçelerde görevli olacakları belirlendi.

POLİTİKA 24.05.2019, 15:55
CHP İzmir Milletvekillerinin İstanbul görevleri belirlendi!

İZ GAZETE- Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal edip 23 Haziran’da yeniden yapılması yönünde aldığı karar sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) partililerin İstanbul görevlendirilmeleri için çalışmalarına hız vermişti.

Genel Merkez, Milletvekillerinin, 23 Haziran seçimlerine etkin katılımını sağlamak amacıyla çalışma düzeni oluşturmuştu. Vekillerin görev yerleri belli oldu.

4 etaptan oluşan çalışma programında ilçe sorumluları 23 Haziran’a kadar sabit olarak sorumlu oldukları ilçelerde görev yapacak. Dönüşümlü milletvekili olarak görev alacak isimler ise 23 Haziran’a kadar 2-3 kez ilçe değiştirecek.

İZMİR’DEN 6 İLÇE SORUMLUSU

İzmir’den 6 milletvekili ilçe sorumlusu olurken, 5 vekil ise dönüşümlü milletvekili olarak görev yapacak.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Kamil Okyay Sındır, Grup Başkanvekilli Engin Özkoç’un sorumlu olduğu 1. Bölge ilçe grubunda yer aldı. Bakan Ataşehir, Sındır ise Ümraniye sorumlusu olarak 23 Haziran’a kadar ilçede görev yapacak.

Özgür Özel’in sorumluluğundaki 2. Bölge ilçelerinde İzmir’den Bedri Serter yer aldı. Bedri Serter, Kâğıthane ilçe sorumlusu olarak görev yapacak.

Ednan Arslan, Mahir Polat ve Tacettin Bayır ise Grup Başkanvekili Engin Altay’ın sorumluluğundaki 3. Bölge’de görev alacak. Arslan Bağcılar’da, Bayır Silivri’de, Polat ise Güngören’de ilçe sorumlusu olarak çalışacak.

İzmir’in İstanbul’da ilçe sorumlusu olarak görev yapacak 6 vekilinin 23 Haziran sürecindeki görevlerinin içeriği de belli oldu. İlçe sorumluları, sorumlu oldukları ilçelerde belediye başkanı yoksa belediye başkan adayı ve ilçe başkanı ile çalışma programlarını oluşturacak.

DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞACAKLAR

Selin Sayek Böke, Atila Sertel, Sevda Erdan Kılıç, Mehmet Ali Çelebi, Kani Beko ise dönüşümlü milletvekili olarak görev alacak. Böke ilk olarak Avcılar ilçesinde, Beko Başakşehir’de, Kılıç Beşiktaş’ta, Çelebi Sultangazi’de, Sertel ise Zeytinburnu’nda görev alacak. Bu isimler 31 Mayıs’a kadar bu ilçelerde alan çalışması yapacak. Daha sonra ilçeleri değişecek.

İzmir Milletvekili Özcan Purçu konu/sorunlar itibariyle görevlendirilen vekiller arasında yer aldı. Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise Genel Merkez ve TBMM’deki çalışmalarda görev alacak.

BAYRAM TATİLİ DIŞINDA İSTANBUL’DALAR

Görevlendirilen milletvekilleri seçim kampanyasının başladığı 22 Mayıs Çarşamba günü itibariyle İstanbul’da çalışmalarına başladı. Milletvekilleri 9 günlük bayram süresince ise kendi seçim bölgelerinde olacak.

Öte yandan belediye başkanları ise 23 Haziran’a kadar kendilerine bildirilecek ilçede ve tarihte 3 günlük saha çalışması yapacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?