CHP İzmir'den flaş kararlar: 9 ismin disiplin kararı YDK'ya taşınacak, meclis üyesi disipline sevk edildi

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, il gençlik kolları kongresinde yaşanan arbedede basın mensuplarına saldırdığı ve olayları karıştığı tespit edilen 9 isim hakkındaki il disiplin kurulu tarafından verilen kararları YDK’ya taşıma kararı aldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Meclis Üyesi Derinsu’nun disipline sevk edilmesine karar verildi.

POLİTİKA 10.12.2020, 22:21 10.12.2020, 22:46
CHP İzmir'den flaş kararlar: 9 ismin disiplin kararı YDK'ya taşınacak, meclis üyesi disipline sevk edildi

GİZEM TABAN/ İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, il gençlik kolları kongresinde yaşanan arbedede basın mensuplarına saldırdığı ve olayları karıştığı tespit edilen 9 isim hakkındaki il disiplin kurulu tarafından verilen kararlar görüşüldü. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi İzel Zenginobuz Derinsu hakkındaki disiplin soruşturması dosyası da karara bağlandı.

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından, 29 Ağustos’ta gerçekleşen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’nde yaşanan arbedede olaylara karıştığı ve basın mensuplarına saldırdığı tespit edilen; Atakan Demirtaş, Hüseyin Gül, Onur Kurt, Taner Gül, Yakup Yılmaz, Tayfun Ozan, Emre Gelen ve Tarık Akbaba kesin ihraç istemiyle, Mehmet Tokan ise kınama istemiyle il disiplin kuruluna sevk edilmişti. 

İl Disiplin Kurulu’nun kararında; Mehmet Tokan, Atakan Demirtaş, Hüseyin Gül hakkında kınama cezası, Onur Kurt, Taner Gül, Yakup Yılmaz, Tayfun Ozan hakkında geçici ihraç, Emre Gelen hakkında uyarı cezası verdi, Tarık Akbaba'ya ise ceza verilmedi.  Geçici ihraç cezalarının süresi 1 yıl olarak belirlendi.

KARARLAR YDK’YA TAŞINIYOR

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısında, 9 isim hakkındaki disiplin kurulu kararlarını Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) taşıma kararı aldı. Dosyalar YDK’ya iletilecek.

MECLİS ÜYESİ DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi İzel Zenginobuz Derinsu’nun kınama istemiyle il disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verildi. 

İl Başkanlığı daha önce Derinsu hakkında da grup başkanvekilliği görevini yerine getirmediği gerekçesiyle disiplin soruşturması başlatmış ve Derinsu il yönetimi tarafından oluşturulan komisyona ifade vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?