CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Bilgen: "10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür"

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkemizde, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günü olduğunu söyledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yapan ve aynı zamanda eski gazeteci olan Bilgen, tek adam iktidarında  neredeyse her üç gazeteciden birinin işsiz kaldığını savundu.

POLİTİKA 09.01.2021, 15:18
CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Bilgen: "10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür"

Televizyonların dolar üzerinden alınan yüksek uydu kirası nedeniyle, gazetelerin kağıda gelen yüksek zamlar nedeniyle kapanma aşamasına geldiğine dikkat çeken Bilgen, iktidarın bu zor şartları daha da zorlaştırıp baskı ve sindirme politikası izlemesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.
 

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün KHK ile kapatılarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına dönüştürülmesinin ardından basın kartı almanın zorlaştırılıp, kart iptallerinin kolaylaştırıldığını ileri süren CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Bilgen, “Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkede, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günü demek daha anlamlı olacaktır. Çalışan gazetecilerin, işsiz gazetecilerin, tutuklu gazetecilerin yani tüm gazetecilerin özgür olduğu, güvenli, güvenceli ve insanca yaşayacağı bir Türkiye özlemiyle tüm çalışan ve işsiz gazetecilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?