CHP Gaziemir kriz masası gibi çalışıyor!

Koronavirüs salgını dolayısıyla hayat akışları sekteye uğrayan, normal yaşam düzeni bozulan ve evden çıkmayan vatandaşlara çeşitli kurum kuruluşlar gibi CHP Gaziemir İlçe Örgütü’de her türlü destekte bulunuyor. İlçe Başkanı Kasım Özkan tarafından oluşturulan projelerde, İlçe Yöneticileri, Kadın Ve Gençlik Kolları aktif olarak sahada görev alıyor, CHP Gaziemir İlçe Örgütü Kriz Masası gibi çalışıyor!

POLİTİKA 19.04.2020, 10:21 19.04.2020, 10:25
CHP Gaziemir kriz masası gibi çalışıyor!

Sokağa çıkma yasağı olan veya çıkmaları riskli olan Gaziemirlilere ulaştıklarını açıklayan İlçe Başkanı Kasım Özkan “Ülkeyi yönetmeye çalışanlar tarafından sokağa çıkması yasaklanan 60 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza, salgının ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren telefon aracılığıyla ulaşmaya başladık. İletişim bilgileri elimizde mevcut olan üyelerimizle başladığımız çalışmamıza, üye olmayan vatandaşlarımıza da ulaşarak devam ettik. Aramalarımızdaki temel amacımız, bu kapsama giren vatandaşlarımızın dışarıdan alışveriş, fatura gibi ihtiyaçlarına lojistik vermekti. Yine İl Başkanlığımız aracılığıyla bizlere ulaştırılan talepleri de örgütümüzle birlikte yerine getirdik ve Gaziemirli yurttaşlarımızın evde kalması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik.”

HÜKÜMET MASKE BULAMIYOR, BİZ EVLERE DAĞITIYORUZ!

Ülke genelinde kriz haline dönen maske konusuna da el atan CHP Gaziemir İlçe Örgütü, ulaşılan vatandaşlardan talepte bulunanların evlerine maske götürdü. Maske konusuna değinen Başkan Özkan; “ Maske konusu da hafta sonu sokağa çıkma yasağı gibi tam bir kaosa dönüştü. Süreci yönetemeyenler, hata üstüne hata yaparak vatandaşımızı zor durumda bırakıyor. Maskenin önce karaborsaya düşmesini ve fiyatının yükselmesini önleyemediler. Sonra çözümü maske satışını yasaklamakta aradılar ama bulamadılar! Maskeyi biz satacağız dediler, beceremediler. PTT ücretsiz dağıtacak dediler, yine olmadı. En son vatandaşın cebine kod gelecek, kodla gidip eczaneden alacaksınız dediler, maskeyi karneye bağladılar ama vatandaşa ya kod gelmedi, kod gelen de eczanede maske bulamadı… İktidarın yapamadığını hiçbir bütçemiz olmadan, örgütümüzün kendi katkılarıyla biz yaptık. Ulaştığımız vatandaşlarımızdan maske talep edenlerin evlerine Gençlik Örgütümüzle birlikte maske götürdük. Kod istemedik, gelin alın demedik. Elimizden geldiğince vatandaşımıza hizmet etmek için tüm koşulları zorladık, zorlamaya da devam edeceğiz. Vatandaşa hizmet etmemize kimse engel olamaz, vatandaşa hizmet etmekten de asla korkmayız!”

VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK MANTIĞINDAYIZ!

Ekonomik dengesi bozulan vatandaşa yardımda bulunan CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı, hayırseverler ile yardıma ihtiyacı olan aileleri buluşturuyor. Bu çalışmanın detayları hakkında konuşan İlçe Başkanı Kasım Özkan; “Zaten iyi durumda olmayan ekonomimizin iyice zora girdiği ve artık ceplere yansıdığı şu günlerde, vatandaşlarımıza gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmak içinde çeşitli kurum ve kuruluşlar, hayırseverler ve örgütümüzle birlikte çaba sarf ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatlarıyla, veren elin alan eli görmemesi mantığıyla yol alıyoruz. Gaziemir’de bulunan, bizim tespit edebildiğimiz veya bizlere ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaşımıza imkânlarımız dâhilinde yardımda bulunduk. İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel’in başlattığı #birliktepaylasalim kampanyasıyla birlikte bu işe iyice eğilmiş durumdayız. Önümüzdeki haftalarda Gaziemir’de yardımda bulunulan aile sayısını iyice arttıracağız. Örgütümüzün gücü ne kadarına yeterse zorlayacak, ne kadar çok yardım etmek isteyen vatandaşımız varsa bulacağız, yardım edilmesi gereken ailelere ulaştırmaya devam edeceğiz. Ne kadar insana faydamız dokunursa o kadar mutlu olacağız. Bu zor günleri birlikte paylaşarak, hastalıkta, sağlıkta gerekirse lokmamızı paylaşarak birlikte atlatacağız. Biz varız, birlikte başaracağız!”

TBMM’NİN 100. YAŞINI GAZİEMİR ES GEÇEMEZDİ!

Sokağa çıkmanın hayati risk taşıdığı bugünlere denk gelen TBMM’nin 100. Kuruluş yıl dönümü hakkında da konuşan Başkan Özkan; “Milli Demokrasimizin Ve Kurtuluş Mücadelemizin başlangıcı olan 23 Nisan 1920’nin 100. Yılını CHP Gaziemir Örgütü ve Gaziemirli hemşerilerimizin es geçmesi beklenemezdi! Bu bağlamda Gaziemir’de yaşayan yaklaşık 1000 aileye Türk Bayrağımızı dağıttık. Bu vatandaşlarımızdan 23 Nisan günü balkonlarına bayraklarını asmalarını ve Gaziemir’imizi gelincik tarlasına döndürmelerini rica ettik. Gaziemir evden de olsa TBMM’nin 100 yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
15°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?