CHP'den rüşvet iddiasında bulunan AKP'li isme rest: Derhal savcılığa gitsin!

İzmir'in Menemen İlçesi'nde Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından gerçekleştirilen başkanvekili seçiminde kazanan Millet İttifakı adayı Avukat Deniz Karakurt olurken AKP'li Meclis Üyesi Hanifi Can arkadaşlarından birisine 2 Milyon TL rüşvet teklif edildiğini iddia etti. İddiaya cevap veren CHP Menemen İlçe Örgütü, ''Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.'' diyerek rest çekti.

POLİTİKA 02.12.2020, 17:50 02.12.2020, 18:02
CHP'den rüşvet iddiasında bulunan AKP'li isme rest: Derhal savcılığa gitsin!

İZ GAZETE - İzmir’in Menemen İlçesi’nde Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından gerçekleşen başkanvekili seçiminin yankıları sürüyor. Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt’un kura çekimi ile kazandığı seçimin ardından AKP Meclis Üyesi Hanifi Can’ın gündeme getirdiği rüşvet iddiasına CHP’den yanıt geldi.

(Hanifi Can)

Seçim öncesinde arkadaşlarından birisine 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini iddia eden Can’a yanıt veren CHP Menenen İlçe Örgütü, ‘’ Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır. Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Eğer bunu yapmazsa kendi iftirasıyla baş başa kalacak ve tüm Menemenliler de kendisinin ne kadar iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi olduğunu anlayacaktır.’’ açıklamasını yaptı. 

CHP Menenen İlçe Örgütü’nün açıklaması şöyle; AKP Menemen Belediye Meclis Üyesi Hanifi Can’ın, Partimize attığı iftiraya cevabımızı, bilgilerinize sunarız. Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır. Anlaşılan bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş ama hiçbir CHP’li bu seviyeye inmez. Bu arkadaşın iftirasını Cumhur ittifakına mal etmeyi de doğru bulmayız. Kişinin kendi hırsları ve ahlakıyla ilgili bir durum olarak görüyoruz. Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Eğer bunu yapmazsa kendi iftirasıyla baş başa kalacak ve tüm Menemenliler de kendisinin ne kadar iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi olduğunu anlayacaktır. Madem böyle bir iddiası var, bu iddiayı olay gerçekleştiğinde neden partisinin il başkanına bildirmemiş de kendisine saklamış. Eğer bildirdi de böylesine “sözde” bir rüşvet iddiası saklandıysa, bu daha büyük bir skandaldır. Anlayacağınız bu iddianın neresinden bakarsanız bakın tutarsız, mesnetsiz ve gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir iftira olduğu anlaşılıyor. Bu siyaset tarzı Menemenlilere hakarettir. Bu tarzı benimseyenlere de, destek verenlere de en güzel cevabı yine Menemenliler verecektir. Demokrasilerde seçimler olur ve sonuca herkes saygı gösterir. Demokrasiye ve meclisin iradesine saygı duyan herkesin seçim sonuçlarını kabul etmesi gerekir. Anlaşılan bazıları seçimi kaybetti ama sonucu hazmedemedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-2°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208