CHP'de şok istifa!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan, bir yıldır devam ettirdiği görevini bıraktığını açıkladı.

POLİTİKA 08.02.2019, 10:40 08.02.2019, 10:57 Tuğçe Kaş
CHP'de şok istifa!

İZ GAZETE- CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan yapmış olduğu yazılı açıklama ile istifasını açıkladı. Ayrıca İlçe Başkanlığı görevini antidemokratik uygulamaların olduğu bir ortamda yürütemeyeceğinin altını çizerek, "Yönetim kurulum, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir" sözlerini de ekledi.

Çalışkan, istifa dalgasının giderek büyüyeceğini belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren demokrasi mücadelesi vermiş bir partidir. Çağdaş demokratik hiçbir sistemde ilçe örgütlerinin dahli dışında ilçelerin yerel yönetim kadrolarının merkezi otorite tarafından belirlenmesinin örneği yoktur. 28.000 seçmenli bir ilçenin belediye meclis üyeleri dahi genel merkez tarafından atanmak istenmektedir. Bunun anlamı yerel demokrasi ve yerel örgütlenmenin tasfiyesinden başka bir şekilde açıklanamaz. Cumhuriyet Halk Partili olmamızın yegane sebebi evrensel demokrasi ve çağdaş hukuk talebimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi bu taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek bir parti olmakla birlikte Genel Merkez yöneticilerinin bir bölümünün bu ideallerden uzaklaştığı açıktır. Bu nedenle, antidemokratik bu süreçte ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yönetim Kurulum, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir. Partimizin ve ülkemizin hak ettiği demokrasi kültürüne ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte beraber yol yürüdüğüm tüm partililerimize teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner96
29°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü