CHP'de Sındır atağı

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'de İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın aday olduğunu yazdı.

POLİTİKA 09.12.2018, 15:42
CHP'de Sındır atağı

Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü'de kalema aldığı yazısında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını değerlendirdi. 

Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü;

CHP İzmir Milletvekili Prof. Kamil Okyay Sındır, 2009- 2014 arasında İzmir- Bornova Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

Şu anda kendisinden çok partisi için çalışıyor. Trabzon'dan geldi, yine parti görevi icin Bartın'a gitti. Aday adayları arasında adı geçen Sındır, “Ben seçimlerde milletvekili adayı olarak partimize oy istedim. Belediye başkanı olma talebinde bulunma hakkını kendimde görmem. Halk ve örgütümüz belediye başkanlığında görmek isterse şevkle, heyecanla bu görevi yaparım” diyor.

Sındır, AKP-MHP ittifakının İzmir'de beklediği sonucu alamayacağına inanıyor.

Kamil Okyay Sındır'a göre “Büyükşehiri kazanamama” diye bir riskleri yok. Bıçak sırtı seçimi aldıkları ya da kaybettikleri ilçelerde, İYİ Parti seçmeninin oylarına ihtiyaç var. Doğru adaylarla İzmir'de bugünkünden daha iyi duruma gelineceğine inanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?