CHP'de İzmir adayı kim olacak? İşte kulis bilgileri

Kılıçdaroğlu İzmir adaylığı için Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında kaldı.

POLİTİKA 21.01.2019, 14:27 22.01.2019, 11:28
CHP'de İzmir adayı kim olacak? İşte kulis bilgileri

CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya, CHP ve İYİ Parti ittifakına ilişkin son gelişmeleri ve CHP'de İzmir için aday tartışmalarına dair kulis bilgilerini aktardı. Kaya'nın verdiği bilgilere göre; İki lider; Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener telefonda görüştü ve süreci özetle değerlendirdi. Ancak nihai görüşme değildi. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde iki liderin bir araya gelmesini bekliyoruz, o görüşmede son nokta konulacak. Çünkü iller ile ilgili çalışma tamamlandı. Partiler arası heyette yapılan görüşmelerde iller üzerinde görüşme bitirildi. İki parti 63 ilde seçime ittifak dahilinde girecek. 63 ilin 23'ü büyükşehir 40'ı ise il belediyelerinde olacak. Ancak bu 63 ilin ilçelerinde sorunlar yaşanıyor. Sıkıntı hala aşılamadı. Ankara Etimesgut, Gölbaşı ilçelerinde sıkıntı yaşanıyordu. Bununla da sınır değil; Muğla'da Bodrum, Denizli'de Pamukkale, Kocaeli'de Çayırova, Bursa'da Osmangazi gibi belediyelerde uzlaşı sağlanamadı.

CHP'DE İZMİR ADAYI KİM OLACAK?

26 Ocak'ta bir Parti Meclisi toplantısı var. PM'de İzmir Büyükşehir adayını ayrıca İstanbul'u da görmüş olacağız. Kamuoyunun nabzı tekrar tutuluyor. Sürece yeni dahil olan isimler var. Örneğin Özgür Özel... Kulislerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel'den yana da tercihini kullanabileceği ifade ediliyor. Ancak hala Tunç Soyer de en güçlü seçeneklerden biri. Aziz Kocaoğlu'na ise Kılıçdaroğlu ve partinin çok sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında bir isimde karar kılması bekleniyor Kılıçdaroğlu'nun... 26 Ocak'ta da İzmir krizinin CHP açısında çözülmesini bekliyoruz. 

Yorumlar (1)
Karsiyakali 2 yıl önce
Özgür özel e mecliste ihtiyacımız olduğunu akp liler bile biliyor . Akp onun bir belediye BAŞKANI olsunda ondan kurtulalım diyor . Izmir büyükşehir adayimiz tunç baskan dir
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?