CHP'de istifa: İl Başkan Yardımcısı görevini bıraktı

Geçtiğimiz ay eşi intihar eden CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Pelda Başak Tokan görevinden istifa etti.

POLİTİKA 10.06.2021, 13:42 10.06.2021, 13:45
CHP'de istifa: İl Başkan Yardımcısı görevini bıraktı

Eşi Mehmet Tokan’ın intiharı ile sarsılan CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Pelda Başak Tokan görevinden istifa ettiğini duyurdu. Tokan sosyal medyadan yaptığı duyuruda eşini kaybettikten sonra siyasete bir süre ara vermek istediğini ve mesleğine yoğunlaşmak istediğini belirtti. Tokan, kendisine destek olan parti yöneticilerine de teşekkür etti.

Tokan açıklamasının tamamı şöyle;

Sevgili yol arkadaşlarım,

Çok değerli dostlarım.

Eşimi kaybettiğim günden bu yana yanımda oldunuz. Desteğinizi, yol arkadaşlığınızı ve dostluğunuzu hayatım boyunca asla unutmayacağım. Eşim benim can yongamdı, hayat arkadaşımdı, geleceğe dair umutlarımızı hep taze tutarak bir ömür boyu yaşamı paylaşmak üzere el ele verdiğimize inandığım can parçamdı. O gitti, geride bana ne güzel dostluklar biriktirdiğimi gösterdi. Sizlerin yalnızca bir yönetim, bir ekip, bir dava arkadaşı olmadığınızı gerçek dostlar olduğunuzu bana hissettirdiniz. Hepinize müteşekkirim.

Bu düşüncelerimi size ifade edebilmek, aklıselimle karar verebilmek için ancak zaman ve kendimde güç bulabildim. Son yaşadıklarım neticesinde yeniden toparlanabilmek, duygusal olarak kendimi daha yeterli hissedebilmek adına siyasete bir süre ara vermenin daha iyi olacağına kani oldum. Bu süre zarfında mesleğime yoğunlaşmak ve mesleğim aracılığıyla zor durumda olan insanlara el uzatmak, bir nebze olsun onların yüzünün güldüğünü görmek bana daha iyi gelecek diye düşünüyorum.

Bu nedenle büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm, partimin ve örgütümüzün bana uygun gördüğü İl Yöneticiliği görevimden affımı istirham ediyorum.

Görevde bulunduğum süre içerisinde bana çok şey öğreten, hem siyaseten hem de yaşamsal tecrübeler kazandıran başta İl Başkanım, değerli abim Deniz Yücel’e ve dostluğuyla bu süreçte beni asla yalnız bırakmayan siz değerli il yöneticisi arkadaşlarıma ve emekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Sizleri seviyorum, iyi ki varsınız.

Bir gün yine buluşacağız.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
hafif yağmur
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?