CHP'de gözler Menemen'de: Genel merkez heyetinden 'aday' mesaisi

CHP’de gözler Menemen’e çevrildi. Menemen Belediye Meclisi’nde yarın gerçekleşecek olan başkanvekili seçimi öncesinde kente gelen Böke, Torun ve Salıcı il başkanlığındaki zirvenin ardından Menemen’e hareket etti.

POLİTİKA 30.11.2020, 13:38 30.11.2020, 17:22
CHP'de gözler Menemen'de: Genel merkez heyetinden 'aday' mesaisi

Gizem TABAN/İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) gözler Menemen’e çevrildi. CHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disipline sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, partiden istifa etmiş ardından ise belediyedeki yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Aksoy’un İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılmasın ardından Menemen Belediye Meclisi 1 Aralık saat 14.00’da başkanvekili seçimini yapacak.
 

CHP’nin 15, AKP’nin 10, İYİ Parti’nin 3, MHP’nin 2 ve 1 bağımsız meclis üyesinin olduğu Menemen Belediye Meclisi’nde çoğunluğu bulunan CHP’nin başkanvekilliği için kimi aday göstereceği merak konusu oldu. CHP’nin başkanvekili adayı için kulislerde; Hasan Ünal, Deniz Karakurt, İhsan Perçin ve Çağlar Gülez’in isimleri geçerken seçim öncesinde de genel merkez yöneticileri İzmir’e çıkarma yaptı.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı kente gelerek CHP İzmir İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Milletvekilleriyle bir araya geldi. Genel merkez yöneticileri başkanvekili adayı noktasında İl Başkanı Yücel ve milletvekilleriyle görüş alışverişinde bulundu. 

Toplantıda başkanvekili adayı için isim belirlenmezken, seçilecek kişi noktasında parti içerisinde uzlaşının sağlanması gerektiğinin konuşulduğu öğrenildi. Öte yandan aday gösterilecek kişinin hem İYİ Parti’nin hem Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) ‘hayır’ demeyeceği bir isim olması ile Büyükşehir Belediyesi ve parti örgütüyle uyumlu çalışacak biri olması yönünde fikir birliğine varıldığı aktarıldı.

İl başkanlığındaki zirvenin ardından Menemen’e hareket eden Böke, Torun ve Salıcı’nın CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan ve meclis üyeleriyle tek tek görüştüğü aktarıldı. Böke, Torun ve Salıcı'nın meclis üyelerine  'Aday kim olmalı' sorusunu yönelttiği belirtildi.

Aday olacak ismin tüm görüşmeler sonunda kararlaştırılması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208