CHP Buca İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Senem: Bozuk ekonominin en büyük zararını kadınlar çekiyor!

Nil Kahramanoğlu ile Gün Ortası programının canlı yayın konuğu CHP Buca İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Senem oldu.

POLİTİKA 15.01.2021, 17:41 15.01.2021, 17:45
CHP Buca İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Senem: Bozuk ekonominin en büyük zararını kadınlar çekiyor!

İz Tv ekranlarına konuk olan CHP Buca İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Senem gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ekonomisinde ciddi sorunların olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Senem, “Açlık sınırının ortadan kalktığı bir ülkede ekonomi büyük bir sorun. Ekonomik sorun ailedeki şiddeti, özgürlükleri, çocuğunuza vereceğiniz eğitime kadar etki ediyor. Eğitimde de eşit bir sistem içerisinde değiliz. Bu noktada bozuk ekonominin en büyük zararını kadınlar çekiyor. Üretim ekonomisine iktidarın politikalarıyla geçemeyiz. CHP’nin bütün mücadelesi ekonomi de üretim yapılması yönündedir. Azmimiz ve mücadelemizle tünelin sonundaki ışığa ulaşacağız. Ancak bu yolda giderken en büyük etkenin gençler ve kadınlar olduğunu düşünüyoruz” dedi.

‘AŞI GÜVENİLİR Mİ?’

Türkiye’deki aşılama çalışmaları ve sürecine dair değerlendirmelerde bulunan CHP’li Senem, “Gündemde tartışılan ‘aşı olacak mıyız?’ sorusuna, aşı tabiî ki olacağız diyorum. Ancak bu aşı güvenilir mi? Bugün aşılama çalışmaları başladı diye sosyal medyada sanatçıların paylaşımlarını da doğru bulmuyorum. Neden aşı olmanın reklamını kullanıyoruz ki? Eğer aşı olunacaksa, sayıları belirlenir, periyodik olarak cetvel çıkartılır. Umuyorum doğru aşılamayla ülkemizdeki insanlarda sağlığına kavuşur” dedi

‘MÜCADELE EDECEĞİZ’

İktidarın kadına yönelik şiddet politikalarının oldukça ağır olduğunun altını çizen Senem, “Kadının özgürlüğünü her platformda haykırabilmesi için, kadının eğitimi, ekonomik özgürlüğü şarttır. Coğrafya kaderdir. Ancak özgürlükse size yapılmasını istemediğiniz şeye karşı mücadele etmenizdir. Bu mücadeleyi ataerkil toplumda yapamadık. Aslında temeli çocukluktan başlıyor. Şuandaki iktidarın kadına yönelik politikaları oldukça ağırdır. Kadınları üretime, eğitime sevk eden örgütlenme modeli de oldukça önemli. Bunun içinde iktidarın değişmesi gerekmektedir. Hak verilmez, hak alınır. Bizler haklarımızı almak için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

‘YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Geçtiğimiz günlerde AKP ve MHP’nin “Agamemnon-İzmir” yazan yüzer iskelenin görüntüleri üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Tunç Soyer'e yönelik linç kampanyasını algı politikası şeklinde değerlendiren Senem, “AKP iktidarının kendine ait siyasette yönettiği politika algı yönetimidir. Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Tunç Soyer’e yapılan yanlış algı haberleri ülke genelinde oldukça fazla. Bizlerinde görevi bu durumun doğrusunu anlatmaktır. Kesinlikle algı operasyonudur. Bu tür olaylara ne İzmir’imizi ne de Belediye Başkanlarımızı yalnız bırakmayacağız” dedi.

‘SEÇMEN HAKLIDIR’

Senem, Menemen’de gerçekleşen kura sonucuna ilişkin, ‘Kabul edilir bir olay değildir’ diyerek, “Genel merkezimiz ve il yönetimimiz aksiyonlar alacaktır. Bu durum kabul edilir bir şey değildir. Seçmen kesinlikle haklı. Meclis üyelerin ortak hareket etmelidir. Alınan oylar emanettir ve yapılması gereken de budur” açıklamasında bulundu.

‘ÇÖZÜM ODAKLIYIZ’

Buca’nın, İzmir’in ve Türkiye’nin kaderinde yer alan bir ilçe olduğunu söyleyen Senem, “İlçemiz oldukça büyük belirli sorunlarda yaşasak, bunlardan şikayetçi değiliz. En iyi yönetim şikayet etmeyen ama çözüm odaklı gidendir. Kadın Kolları olarak çözüm odaklı gitmek istiyoruz. Ayrıca sokak örgütlenmelerimizi yaptık. İlçeye yönelik çeşitli projelerimiz var ancak salgından dolayı sosyal yardımlaşmalara odaklandık. Bu noktada çocuklarımızın eğitimlerine yönelik güzel projeler yaptık” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?