Çepni: 'İzmir salgının en çok görüldüğü illerden birisi'

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Genel Kurulda Türk Tabipler Birliğinin hazırladığı Corona Virüs Raporunun İzmir'e ait verilerini Genel Kurul’da değerlendirdi.

POLİTİKA 31.03.2020, 22:56
Çepni: 'İzmir salgının en çok görüldüğü illerden birisi'

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni 31 Mart 2020 tarihinde Genel  Kurulda Türk Tabipler Birliğinin hazırladığı Corona Virüs Raporunun İzmir'e ait  verilerini Genel Kurul’da değerlendirdi. 

Çepni, "Kamuoyunda salgın vakalarının açıklanandan fazla olduğu görüşü hâkimdir, TTB'ye ulaşan rakamlar da bu yöndedir. TTB il il vaka sayılarını duyurdu, İzmir salgının en çok görüldüğü illerden birisi. Testi pozitif çıkan veya şüpheli hasta sayısının 700 olduğu duyuruldu, salgından etkilenen hekim ve sağlık çalışanı sayısı da yaklaşık 75 olarak açıklandı. Aile sağlığı merkezlerine gereken destek verilmelidir, ekipman eksikleri vardır ve geç ulaştırılmaktadır. Aile sağlığı merkezlerinin rutin hizmetlerini verebilmeleri için, salgın için ilk başvurulan merkez olmaktan çıkarılmaları gerekir. Aile hekimlerinin, çalışmadığı günlerde ücretlerinin kesileceği endişesinin giderilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?