Çelebi, Bakan Koca’ya İzmir şehir merkezindeki hastanelerin akıbetini sordu!

Semt hastanelerinin kapatılıp, Şehir Hastanelerinin açılmasına, toplumun bir çok kesiminden tepki gelmeye devam ediyor.

POLİTİKA 11.02.2020, 12:45
Çelebi, Bakan Koca’ya İzmir şehir merkezindeki hastanelerin akıbetini sordu!

CENGİZ ALDEMİR / İZ GAZETE - Kapanma durumunda halkın ulaşım sorunları nedeniyle yaşanabileceği mağduriyetleri nasıl engelleyeceklerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soran CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, kent merkezindeki Bozyaka, Alsancak, Tepecik hastanelerinin bir bölümü veya tamamının mı kapatılacağı sorusunu yöneltti.

Türkiye genelinde 32 tane şehir hastanesi planlanmış ve bunun sadece 10 tanesinin açıldığını hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “İzmir şehir hastanesi ne zaman açılacaktır? Kaç yatak kapasiteli olacaktır? “ sorusunu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti. Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP’li Çelebi, şu sorularına da yanıt istedi:

-Kapanma durumunda bu hastanelerdeki hasta ve sağlık çalışanlarının yaşayabileceği mağduriyetlere karşı hangi tedbirler alınacaktır?

-Kapanma durumunda halkın ulaşım sorunları nedeniyle yaşanabileceği mağduriyetleri nasıl engelleyeceksiniz?

Yorumlar (2)
İbrahim 9 ay önce
Sağlık bakanımız sayın Fahrettin KOCA'ya soruyorum; yıllardır vatandaşlarımıza hizmet veren Sağlık bakanımız sayın Devlet hastanelerinin eksiklerini gidermek varken; kapatmanın mantığını bi anlatsanız da öğrensek, diyorum.
Taşkın Danacı. 9 ay önce
Tebrikler.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
orta şiddetli yağmur
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?