Büyükşehir'de dört isim ile yollar ayrıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'de kritik pozisyonlarda görev yapan dört isimle yollar ayrıldı.

POLİTİKA 21.05.2019, 16:30 21.05.2019, 17:50
Büyükşehir'de dört isim ile yollar ayrıldı

İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, göreve geldikten bu yana Büyükşehir Belediyesi içerisinde en ciddi değişimini gerçekleştirdi.

Göreve geldikten sonra, sadece özel kalem, protokol, basın ve halkla ilişkiler birimlerinde değişiklikle yetinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyük değişim için harekete geçti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde önceki dönem Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde uzun yıllar Genel Sekreterlik yapan Pervin Şenel Genç’in emekli olduktan sonra devam ettiği şirketlerdeki yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerine son verildi. İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ile de yollar ayrıldı. Daha önce uzun yıllar İZBETON’da genel müdür yardımcılığı yapan Kırmızı’nın yerine, son seçimde Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı olan  Heval Savaş Kaya’nın getirilmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde çalıştıktan sonra emekli olan ve şirketler koordinatörü olarak görev yapan Hilmi Özen’in de istifası alındı. Ayrıca Ünibel A.Ş.’nin Genel Müdürü olan Ardahan Totuk ile de yolların ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (4)
izmirli 4 ay önce
Belediye deki müdürlerin de umarım bu pastadan payı vardır.
cunku personel azar işitmekten,acaba bu gun ne gibi bir bagirmaya maruz kalırimdan bıktı
Samet 4 ay önce
Bu heval beyin bu zamna kadar siyasette ne yapmışki şirketin başına veriyorlar golf başkanlıgı avukatlıgı dışında başka ne var
menemenli 4 ay önce
kendisi düzgün bir isim ayrıca chpnin hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı muharrem erkek'in yardımcılığını yaptı geçtiğimiz senelerde ama dediğinizde haklısınız o makamı hak eden daha doğru daha çalışkan adamlar illa ki vardır
İzmirli 4 ay önce
İzelman için Heval Savaş Kaya'nın çok doğru bir isim olduğunu düşünüyorum genç enerjik dinamik bir isim enerjisiyle başkanımız sayın Tunç Soyerle birlikte güzel işlere imza atacaktır.Herkes saygı duymalıdır ki her başkan kendi ekibi ile çalışmak isteyecektir.
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü