‘Bu adaletsiz yasanın Anayasa Mahkemesi’nde düzeltilmesini istiyoruz’

İkinci Yargı Reform Paketi TBMM’de kabul edildi. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, düzenlenmeyi İz Gazete’ye değerlendirdi. Sertel, söz konusu yasanın Anayasa Mahkemesi’ne taşınması gerektiğini söyledi.

POLİTİKA 14.04.2020, 15:15 14.04.2020, 15:23
‘Bu adaletsiz yasanın Anayasa Mahkemesi’nde düzeltilmesini istiyoruz’

SERAP ATKAN / İZ GAZETE - AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlenmesine ilişkinin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

‘CİDDİ SIKINTILARA YOL AÇACAK’

Yargı reform paketi hakkında adaletin tam sağlanamadığını vurgulayan Sertel, düşünce suçlularını ‘terör kapsamı’ içinde değerlendirilerek infaz yasasından yararlanamamalarının ciddi sıkıntılara yol açacağını söyledi.

Gazetecilerin, düşüncelerini yazmaları, konuşmaları sonucunda cezalara çarptırılmasının son derece kötü tablo olduğunu söyleyen Sertel, söz konusu düzenleme ile cinayet işleyenlerin, hırsızlık yapanların, uyuşturucu baronlarının ellerini kollarını sallayıp dışarı çıkacakları, düşüncelerini söyleyen gazetecilerin ise ceza evinde kalmaya devam edeceklerini belirtti.‘MÜCADELE EDECEĞİZ!’
Mecliste onaylanan yasanın, Anayasa Mahkemesi tarafından düzeltilmesini isteyen Atila Sertel, “ Özgürlük ülkesi olmamız gerekirken, düşüncelerini söyleyen insanların cezaevlerinde yatırılması, bunların gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkmasına neden oldu. Bu adaletsiz yasanın, Anayasa Mahkemesi’nde düzeltilmesini istiyoruz. Partimiz aynı noktaları belirleyecek ve bu infaz yasası olarak değerlendirilen yasa sonucunda içeride haksız hukuksuz yere tutulanların da dışarı çıkması konusundaki mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?