Brunson’un avukatı, mahkumiyet kararına itiraz etti

İzmir'de, FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edilmesinin ardından tahliye edilen ve ülkesine giden ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson’un avukatı İsmail Cem Halavurt, Bölge İdare Mahkemesi'ne (BAM) başvurarak kararı temyiz etti.

POLİTİKA 17.10.2018, 12:07
Brunson’un avukatı, mahkumiyet kararına itiraz etti

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanırken, tutukluluğu 'sağlık sorunları' gerekçe gösterilerek ev hapsine çevrilen ve son duruşmada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak tahliye olan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson’un avukatı kararı temyiz etti.

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karara itiraz eden Brunson’un avukatı İsmail Cem Halavurt, usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvuru yaptı. Müvekkilinin beraat etmesini istediklerini belirten Halavurt, "Mahkeme henüz gerekçeli kararı yazmadı. Tarafımıza henüz gerekçeli karar ulaşmadı. Karardan sonra 7 gün içinde istinaf hakkımız vardı. Bu hakkımızı kullandık. Gerekçeli istinaf için de ek süre talep ettik. Biz cezayı kabul etmiyoruz. Beraat etmesini istiyoruz" dedi.

Andrew Craig Brunson, tahliye edilmesinin ve yurt dışı engelinin kalkmasının ardından ABD’ye dönmüştü.

DHA
 

Yorumlar (1)
Yıldırım 2 yıl önce
Oldu olacak birde tazminat istesinler
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?