Bornova'da Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği iddia edilen memura ceza

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine sosyal medya paylaşımlarında bulunan Memur Ahmet Demirel hakkında disiplin soruşturması başlattı. Atila’nın talimatıyla Demirel, Teftiş Kurulu’na sevk edildi.

POLİTİKA 09.03.2018, 10:10 09.03.2018, 15:13
Bornova'da Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği iddia edilen memura ceza

Bornova Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan memur Ahmet Demirel hakkında soruşturma başlatıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın talimatıyla teftiş kurulu harekete geçerken Demirel’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etmesi dikkat çekti.

Ege'de Son Söz'ün aktardığına göre sosyal medya paylaşımları incelenen ve belediyede tartışmalara neden olan Demirel’in 2009 yılı Eylül ayında askerlik görevinden ayrılarak belediyeye memur kadrosuna geçtiği, daha sonra da zabıta olduktan sonra mali hizmetlerde çalışmaya başladığı belirtildi.

"HAKARET  VE KÜFÜRE MÜSAADE ETMEYİZ"

Belediye Başkan Olgun Atila’nın tepki gösterdiği paylaşımlar teftiş kurulu tarafından incelemeye de alınırken Demirel hakkında bir rapor hazırlanacak. Kademe ilerleme, açığa alınma, memuriyetten atılma gibi cezalarla karşı karşıya kalabilecek. Belediye, teftiş raporunun netleşmesinin ardından dosyayı ilgili kurumlara sevk edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bornova Belediye Başkanı Atila, “Mesele tüm ayrıntılarıyla inceleniyor. Teftiş Kurulumuz gereken çalışmayı yapıyor. Soruşturma ve inceleme devam ettiği için kararı ilgili kurullarımız hukuk çerçevesinde vereceklerdir” dedi. 

Başkan Atila, belediye çatısı altında bir personelin başkalarına ya da çalışma arkadaşlarına hakarete izin vermeyeceğini söylerken, “Eleştiri, öneri ya da mantıklı gelen yaklaşımlara kesinlikle bir şey demeyiz. Ama siyasi partinin genel başkanına hakarete ve küfre varan sözlere asla müsaade etmeyiz. Sayın genel başkanımız dışında başka bir siyasi parti temsilcisi olsa da bulun karşısında dururuz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Yıldırım 3 yıl önce
Kime hizmet ettiği belli olan bu ahlaksızlıklar elbette cezasız kalmamalıdır yazıklar olsun ayni zamanda ekmek yediği kaba pislemiş çalıştığı yeri hak etmiyor
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
kapalı
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?